Elazığ'da Yerel Yönetimler

Elazığ'da Yerel Yönetimler

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Malatya Caddesi'ndeki Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor. Şehre Estetik Bir Görünüm Vermeyi Amaçlayan Elazığ Belediyesi, Malatya Caddesi'nde Yöresel Kültürü Yansıtan 5 Adet Figürün Yapımını Tamamladı.

Elazığ'da Yerel Yönetimler

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Malatya Caddesi'ndeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şehre estetik bir görünüm vermeyi amaçlayan Elazığ Belediyesi, Malatya Caddesi'nde yöresel kültürü yansıtan 5 adet figürün yapımını tamamladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, estetik bir dizayn olarak imal edilen figürleri Malatya Caddesi'ne monte etti. Figürlerin güneşe, soğuğa ve dona dayanıklı polyester esaslı malzemeden imal edildiği kaydedildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan Malatya Caddesi'ne Elazığ'ı anlatan figürleri yerleştirirken, diğer taraftan kaldırım ve tretuar çalışmalarını da sürdürüyor. Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, "Şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi konusunda yaptığımız çalışmalara ilaveten kente estetik

bir görünüm vermeyi de kendimize görev addettik ve Elazığ'ı anlatan figürlerimizi şehrin birçok noktasına monte ettik. Polyester esaslı malzeme kullanılarak üretilen figürlerimiz, güneşe ve dona dayanıklı malzemeden üretiliyor. Figürlerimiz, Elazığ'ın kültürüne özgü heykellerden oluşuyor. Üzüm toplayan kadın, bağ bozumu, at ve at arabası, Harput evlerini gösteren maketler ve kuyudan su çeken kadın figürleri kullandık" dedi.

(EK-AŞ-OK-Y)

Kaynak: İHA