Elazığ'da Mahaleler Arası Futbol Turnuvasında Hakeme Saldırı

Elazığ'da Yerel Bir Gazetenin Geleneksel Olarak Düzenlediği Mahalleler Arası Futbol Turnuvasının Final Maçında, Orta Hakemin Verdiği Faul Kararına İtiraz Eden Yeni Mahalle Futbol Takımı Oyuncuları ve Tribünden İnen Taraftarlar, Hakemi Darp Ederek Yaraladı.

Elazığ'da Mahaleler Arası Futbol Turnuvasında Hakeme Saldırı

Elazığ'da yerel bir gazetenin geleneksel olarak düzenlediği mahalleler arası futbol turnuvasının final maçında, orta hakemin verdiği faul kararına itiraz eden Yeni Mahalle futbol takımı oyuncuları ve tribünden inen taraftarlar, hakemi darp ederek yaraladı.

Elazığ Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvasında Abdullahpaşa Mahallesi ile Yeni Mahalle futbol takımları arasında oynanan final maçında olaylar çıktı. Yeni Mahalle futbol takımının oyuncuları, maçın bitimine 3 dakika kala 2-0 mağlup durumdayken takımları aleyhine verilen faul kararını beğenmeyerek hakem Kenan Koç'a saldırdı. Olaylar üzerine tribünden inen ve Elazığ Atatürk Stadyumu'nun tadilatta olmasını fırsat bilen taraftarlar da, saha kenarındaki inşaat tahtalarıyla hakeme

saldırdı. İnşaat tahtalarının havada uçuştuğu maç yarıda kesildi. Emniyet güçlerinin müdahalesi sonucunda olaylar büyümeden yatıştırıldı.

Aldığı darbeler sonucunda yaralanan ve hastaneye kaldırılan hakem Kenan Koç'un tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başladığı bildirildi.

(EK-İK-OK-Y)