Elazığ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Elazığ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Hukuki Araştırmalar Derneği (Huder) Elazığ Şubesi Tarafından Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla Vatandaşlara Gül Suyu, Gül Lokumu ve Üzerinde Hadis-i Şerif'lerin Bulunduğu Levhalar Dağıtıldı.

Elazığ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Elazığ Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla vatandaşlara gül suyu, gül lokumu ve üzerinde Hadis-i Şerif'lerin bulunduğu levhalar dağıtıldı.

Öğretmenevi önündeki etkinlik öncesi bir basın açıklaması yapan HUDER Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ferhat Tozkoparan, Kutlu Doğum Haftası'na ulaşmanın huzur ve mutluluğunun yaşandığını söyledi. Tozkoparan, "İnsanlığı, içinde bulunduğu karanlık dünyadan kurtarmak, onlara kılavuzluk yaparak yollarını aydınlatmak üzere ışık saçan bir kandil olarak seçilmiş ve vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası'na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sevgi, merhamet, kardeşlik, özgürlük ve adalet anlayışıyla medeni bir toplum inşa eden Hz. Muhammed'e duyulan saygı ve minnet borcunun küçük bir ifadesi olması amacıyla HUDER olarak 30-31 Mart tarihlerinde bir dizi etkinlik tertiplediklerini kaydeden Tozkoparan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ona hakaret için yarışanları hiçbir tepkiye aldırmadan mükafatlandıran zihniyetin revaçta olduğu Kutlu Doğum'un bu yıldönümünde bir hafta, olmazsa bir gün, o da olmazsa bir saat Peygamberle birlikteymiş gibi yaşamak temennisiyle Kutlu Doğum Haftası'nın aziz milletimize hayırlara vesile olmasını diliyor, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen şahıs ve kurumlara teşekkür ediyoruz".

Öğretmenevi önü ve PTT Meydanı'nda dağıtımı yapılan gül suyu, gül lokumu ve Hadis-i Şerif'lerin yazılı olduğu levhalara vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Etkinlikler kapsamında bugün de, çocuklara balon ve Peygamber Efendimizi anlatan resimli kitaplar ve değişik hediyeler verilecek. Ayrıca, gün içerisinde gezici gül suyu aracıyla belirli aralıklarla şehrin muhtelif yerlerinde gül suyu püskürtülecek.

(EK-EST-GS-ÖK-Y)