Elazığ'da belediye korosundan yabancı uyruklu öğrencilere konser - Haberler
Haberi Paylaş

Elazığ'da belediye korosundan yabancı uyruklu öğrencilere konser

Elazığ'da belediye korosundan yabancı uyruklu öğrencilere konser

Elazığ Belediyesi Konservatuvarı Türk Müziği Korosu, yabancı uyruklu öğrenciler için konser verdi.

Elazığ Belediyesi Konservatuvarı Türk Müziği Korosu, yabancı uyruklu öğrenciler için konser verdi.

Koronun Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programda kültürel etkinlikler kapsamında Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (TÖMER) bünyesinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere verdiği konser ilgi gördü.

Koro şefi Naci Sönmez, yaptığı açıklamada 43 ayrı ülkeden gelen 80 yabancı uyruklu öğrenciye milli değerleri tanıtmak için konser vermenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Yabancı öğrencilerin sınav öncesi burada iyi vakit geçirdiklerini ifade eden Sönmez, "Dilimizi öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere, yine Türkçeyi en iyi kullanan manevi üstadımız Yunus Emre'nin ilahi ve şiirlerini seslendirmek güzel oldu."

Öğrencilerin eserleri ilgiyle dinlediğini dile getiren Sönmez, "Konserlerimizi toplumun farklı kesimlerine sunmaya devam edeceğiz. Bu konuda Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları da destekleriyle sürekli arkamızda oldu. Başkanımıza kültürel etkinlikler konusunda hassas davrandığı için ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın da Türk dilinin doğru öğretilmesi adına böyle bir konsere geldiklerini, dil kavramının sadece derste öğrenilecek bir konu olmadığını belirtti.

Kültürel etkinliklerin yanı sıra gezi, sinema ve tiyatro gibi faaliyetlerle de öğrencilerin dil gelişimine katkı sunacaklarını aktaran Yalçın, konserde emeği geçen hocalara ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

AA - Son Dakika Haberleri

Elazığ, Konser, Türk, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title