Elazığ: Bakan Yıldırım'ın Elazığ Ziyareti
Haberler » Güncel » Haber

Elazığ: Bakan Yıldırım'ın Elazığ Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) sanayiciler ile biraraya geldi.

Elazığ: Bakan Yıldırım'ın Elazığ Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) sanayiciler ile biraraya geldi.

ETSO Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya AK Parti milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, ETSO Başkanı Suat Öztürk, sanayiciler ve vatandaşlar katıldı. Bakan Yıldırım, toplantıda yaptığı konuşmada, Elazığ'ın yüzünün 2007 yılında güleceğini, 1940'lı yıllardan bu yana devam eden hava alanı probleminin artık ortadan kalktığını, hava alanının 2007 yılı içerisinde hizmete açılacağını söyledi. Yıldırım, "Bilindiği gibi imkanlar kısıtlıdır. Ama bizim için hizmette sınır yok. 2002 yılında 2 milyar dolarlık 15 yılın yükünü AK Parti'nin sırtına taktılar. Şimdi bu yükü sırtımızdan atmaya çalışıyoruz. Biliyoruz, işimiz kolay değil ama yoluyla, suyuyla, doğalgazıyla, hava alanıyla, sağlık hizmetleriyle ve daha birçok alanda Elazığ'da birçok ilke imza attık. Atmaya da devam edeceğiz. Terör konusuna gelince güvenlik, özgürlüklerin alternatifi değildir. Bu bağlamda teröre yönelik kalıcı stratejiler geliştirip, terörü bu ülkeden var gücümüzle temizleyeceğiz. Bu, eğitimden tutun da ekonomisine kadar bölgenin baştan aşağı rehabilitesini sağlayacak ve başarıları ardı ardına getirecektir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan ETSO Başkanı Suat Öztürk ise, Elazığ'ın problemleriyle yakından ilgilenen kişilerin bugün olduğu gibi ileriki dönemlerde de takdirle anılacağını ifade ederek, ihtiyaçların hiç bitmediğini ama dünyanın da her geçen gün daha da gelişip büyüdüğünü, bu hızı yakalamada, halka imkanlar sunmanın asli görevler arasında yer aldığını belirterek, "İhtiyaçlar, ciddiyet ve samimiyet içerisinde konuşulur ve tartışılırsa ciddi projeler ortaya çıkar ve aynı ciddiyet ve samimiyetle uygulanarak kalkınma sağlanır. Özellikle ticari ve ekonomik ilişkiler açısından havaalanı bizim için çok önemliydi. Elazığ İli etrafındaki havaalanları askeri yapıda oldukları için Elazığ'ın böylesi bir avantajı kaçırması büyük üzüntü doğurmaktaydı. Ama artık bu sıkıntılarımız bitti. Elazığ, özlemini kurduğu hava alanına kavuştu" dedi.

Konuşmaların ardından PTT Bank açılışını gerçekleştiren Bakan Binali Yıldırım, görevli memurlardan birisine bakanlık hesabına 50 YTL havale yaptırdı. Bakan Yıldırım, Elazığ'daki gezi ve incelemelerinin ardından yarın helikopter ile Tunceli'ye geçecek.