Elazığ Bakan Eroğlu: PKK Kalkınmayı Engelliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Elazığ Bakan Eroğlu: PKK Kalkınmayı Engelliyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Bakan Eroğlu: PKK kalkınmayı engelliyor (3)"SULAMA SAYESİNDE ÇİFTÇİLERİN CEBİNE HER YIL 6 MİLYON LİRA AKIYOR"Tunceli sonrası Elazığ'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Elazığ Valiliği önünde Vali Oktay Çetin Kaldırım, milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut...

Bakan Eroğlu: Pkk kalkınmayı engelliyor (3)

"SULAMA SAYESİNDE ÇİFTÇİLERİN CEBİNE HER YIL 6 MİLYON LİRA AKIYOR"

Tunceli sonrası Elazığ'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Elazığ Valiliği önünde Vali Oktay Çetin Kaldırım, milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut ile Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz ve bazı partililer tarafından karşılandı. Bakan Eroğlu, Vali Kaldırım'ı makamında ziyaret ederek il hakkında bilgi aldıktan sonra Elazığ'a gelişi ile ilgili açıklama yaptı. Elazığ'da yapımı düşünülen 7 tesisin temelini atmak üzere Elazığ'a geldiğini belirten Bakan Eroğlu, "Bu gün bu raya gelirken Elazığımızın hasretle beklediği 7 tesisin temelini atcağız. 227 milyon TL. tesiler içerisinde en önemlisi bizimde hasretle beklediğimiz Uluova sulama tesisleri. Bunun dışında daha önce 49 müjde vermiştik. Bunların 28 i bitti 21 de inşa halinde inşallah geri kalanı da bitireceğiz. Eli boş gelmedik 16 müjde ile geldik. Elazığ yiğitler diyarı gakgoşlar diyarı ne germiyorsa yapacağız. Bunlardan 6 DSİ müjdesi, 8 orman, 1 doğa koruma ve 1 tane de meteorolojinin müjdesi var. Allah nasip ederse 30 Eylül'de inşaat ihalesinin yapımını planlıyoruz. Elazığ ile gurur duyuyorum her seçimde destan yazıyor, sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hükümetimiz geçen yıl sonuna kadar 12 milyar TL yaptırım yaptı. Yatırımlarda 2 milyar 350 milyon lira ile birinci sırada Ulaştırma Denizcilik ve Haber leşme Bakanlığı, 2'inci sırada biz 1 milyar 70 milyon lira ile ama bu yatırımlarla önümüzdeki yıllarda birinciliği biz alırız. 4 tane baraj bitirdik, ayrıca 10 bin 610 dekar alan araziyi sulamaya açtık. Bu sulama sayesinde çiftçilerin cebine her yıl 6 milyon lira para akıyor" ifadelerini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

Bakan Eroğlu ve beraberindeki genel müdürler, daha sonra temel atma törenlerinin yapılacağı konferans salonuna geçti. Burada yapılan temel atma töreninden sonra Bakan Eroğlu, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, mücadelemiz, güvenlik güçlerimizin mücadelesi devam edecektir. Bunlar dışardan destek alıyorlar. Dışardaki destekçileriyle birlikte, kahruperişan olsunlar, Allah onları kahru perişan etsin" dedi. Askerimiz, polisimiz korucumuz, bunların inlerine girerek bunları bertaraf edip, etkisiz hale getirecek. Allah bizimle beraberdir" diye konuştu. Salonda bulunan vatandaşlar da Bakan Eroğlu'nun her sözünden sonra "Amin" diyerek destek verip eşlik etti. Toplu temel atma töreninden sonra geceyi Elazığ'da geçirecek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yarın sabah kentten ayrılacak.

Elazığ Bakan Eroğlu: PKK Kalkınmayı Engelliyor

Elazığ Bakan Eroğlu: PKK Kalkınmayı Engelliyor

Elazığ Bakan Eroğlu: PKK Kalkınmayı Engelliyor

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title