Elazığ Altınova Çimento, İç Piyasaya Yöneldi

Elazığ Altınova Çimento Fabrikası'nın 2007 Yılında İhracatının Azaldığı, Üretimin Önemli Bir Bölümünün İç Piyasaya Verildiği Bildirildi.

Elazığ Altınova Çimento, İç Piyasaya Yöneldi

Elazığ Altınova Çimento Fabrikası'nın 2007 yılında ihracatının azaldığı, üretimin önemli bir bölümünün iç piyasaya verildiği bildirildi.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle Irak ve İran'ın taleplerini karşılamak üzere planlamanın yapıldığı Elazığ Altınova Çimento Fabrikası'nda, gerekli modernizasyon çalışmaları ve ilave birimlerin devreye alınmasına rağmen iç piyasadan gelen talebi ancak karşılayabildiği belirtildi. Dış piyasaya verilen üretimin ise azaldığını belirten Elazığ Altınova Çimento Fabrikası yetkilileri, "Elazığ Çimento olarak dış talepleri karşılamak yerine iç piyasanın taleplerini karşılamak üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İç

piyasanın önceki yıllara göre taleplerinde artış var. Böyle olunca da dış piyasaların taleplerini cüzi miktarda karşılıyoruz. Önceki yıllara oranla ihracatımızda önemli miktarda azalma yaşıyoruz. Ancak çalışmaları tamamlanan ve hizmete alınan ek tesislerimizin tam olarak üretimde yerini almasıyla önümüzdeki yıllarda yapacağımız üretim artışıyla dış piyasanın taleplerini de karşılamaya başlayacağız" dedi.

(EK-FA-OMR-E)