Ela Altın 50. Yılını Kutladı

Ela Altın 50. Yılını Kutladı

Türk Sanat Müziğinin Efsane İsimlerinden Ela Altın, Sanat Hayatının 50. Yılını Düzenlenen Gece ile Kutladı. Altın, Türk Müziğinin Yozlaştığını Söyledi.

Ela Altın 50. Yılını Kutladı

Türk sanat müziğinin efsane isimlerinden Ela Altın, sanat hayatının 50. yılını düzenlenen gece ile kutladı. Altın, Türk müziğinin yozlaştığını söyledi.

İçkale Otel’de gerçekleşen geceye sanatçının eşi, kızları ve damadı ev sahipliği yaptı. Geceye Eski Orman Bakanı Halit Dağlı ve eşi Şenay Hanım, İçkale Otelleri’nin sahibi Nadire İçkale, Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

TRT bana çok şeyler kattı

50. sanat yılını kutlamanın mutluluğunu yaşayan Ela Altın, alkışlar eşliğinde salona girdi. Bütün masaları gezerek dostlarına teşekkür eden sanatçı, seslendirdiği şarkılarla nostaljik anlar yaşattı. TRT sanatçısı olan Ela Altın’ın kızı Eda Ersoy da, orkestrada tanbur çalarak annesine destek verdi. Gecede konuşan ünlü sanatçı, 50 yılın çok güzel geçtiğini söyleyerek, “50 yıl nasıl geçti anlamadım. Bu süre içerisinde TRT bana çok şeyler kattı” dedi.

Yozlaşma yaşanıyor

TÜRK müziğinin çok köklü olduğunu anlatan Altın, şimdilerde gençlerin daha çok hareketli müzikleri sevdiklerini belirtti. Türk müziğinde son yıllarda yozlaşma yaşandığına değinen sanatçı, bu durumun beş yada altı yıl sonra değişeceğini belirtti. Sanatçı bundan sonra torunu Mustafa Can’la vakit geçireceğini sözlerine ekledi.