El Fetihli Yetkililerin Gözaltına Alınması

El Fetihli Yetkililerin Gözaltına Alınması

Bugün Gazze'de Çıkan Olaylarla İlgili Bir Açıklama Yapan Hamas Sözcüsü Dr. Sami Ebu Zühri, Hamas'ın Politik Tabanı Zedeleyecek Bir Şey Yapmadığını Söyledi.

El Fetihli Yetkililerin Gözaltına Alınması

Bugün Gazze'de çıkan olaylarla ilgili bir açıklama yapan Hamas Sözcüsü Dr. Sami Ebu Zühri, Hamas'ın politik tabanı zedeleyecek bir şey yapmadığını söyledi.

Hamas Sözcüsü Zühri, Gazze'nin El Kuteybe Meydanı'nda cuma namazı kılmak isteyen El Fetih yandaşlarına müdahale eden Tenfiziyye Kuvvetleri'nin El Fetihli bazı liderleri gözaltına almasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Zühri, "Hamas, politik tabanı zedeleyecek bir şey yapmadı. Hükümet yasal çerçevelerin gerektirdiği gibi davrandı. Çünkü El Fetih ve Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) yandaşı bazı kişiler, cuma namazlarını siyasete alet ederek Filistin halkının arasına fitne sokuyor ve kaos ortamı

yaratıyor" dedi. Hamas hareketi liderlerinden Ayman Taha ise, "Biz gerçeklerden yanayız ve gazetecilere karşı hiçbir olumsuz hareketimiz veya saldırımız olmamıştır. Çıkan olaylarda gazetecilere yönelik hiçbir yanlış yapılmamıştır" diye konuştu.

(EL-EA-OYK-OK-D)