El Bağdadi Haberleri

El Bağdadi haber, El Bağdadi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

El Bağdadi - 17.10.2020
Son dakika! Yemenli gençler "Aden Okuyor" girişimiyle savaşa karşı kitaba ve hayata tutunuyor
Edinilen son dakika haberine göre Yemen'in geçici başkenti Aden'de bir grup gencin hayata geçirdiği "Aden Okuyor" girişimi, ülkedeki savaş ortamına rağmen her koşulda kitaptan ve okumaktan kopmamanın önemini göstererek altıncı yılına girdi.
El Bağdadi - 8.10.2020
ABD'de başkan yardımcısı adayları Pence ve Harris canlı yayında karşı karşıya geldi Açıklaması
Harris'in sözlerine, "NATO'daki dostlarımızla ve müttefiklerimizle çok iyi ilişkilerimiz var." diye yanıt veren Pence ise Trump'ın ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdığını, DEAŞ'ı tamamen ortadan kaldırdığını ve DEAŞ'ın sözde lideri Ebubekir El Bağdadi'yi öldürdüklerini belirtti.
El Bağdadi - 16.9.2020
DEAŞ'ın sözde Diyarbakır sorumlusunun flaş belleğinden terör eylemlerinin görüntüsü çıktı
Terör örgütü DEAŞ'ın sözde Diyarbakır sorumlusu Nihat Turan'ın üzerinde ele geçirilen flaş bellekte, örgütün gerçekleştirdiği eylemler ile örgüt propagandası yapılan anlara ilişkin görüntü ve fotoğraflar bulundu.
El Bağdadi - 7.9.2020
Trump: "Pentagon'un başındakiler sevmiyordur, onlar savaştan başka bir şey istemiyor"
ABD Başkanı Donald Trump, "Askerler beni seviyor ama muhtemelen Pentagon'un başındakiler sevmiyordur.
El Bağdadi - 1.9.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
Son dakika gündem haberi... 2018 yılı itibarıyla uluslararası kamuoyunda terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğradığı yönünde güçlü bir inanç ortaya çıktı.
El Bağdadi - 28.6.2020
Mal varlığı dondurulacaklar listesine DEAŞ'ın yeni elebaşının ismi eklendi
RESMİ Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla'nın adı mal varlığı dondurulacaklar listesine eklendi.
El Bağdadi - 24.6.2020
ABD, DEAŞ'ın yeni liderinin başına koyduğu ödülü ikiye katladı
ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ'ın öldürülen lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin yerine gelen Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla hakkında bilgi verene için tahsis ettiği ödülü 2 kat yükseltti.
El Bağdadi - 24.6.2020
ABD, DEAŞ'ın yeni elebaşı için koyduğu para ödülünü 10 milyon dolara çıkardı
ABD yönetimi, terör örgütü DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla hakkında kimlik ya da yer tespitine yardımcı olacak bilgiler karşılığında koyduğu 5 milyon dolar ödülü, 10 milyon dolara çıkardı.
El Bağdadi - 25.5.2020
BMGK, DEAŞ'ın yeni elebaşı el-Mevla'yı yaptırım listesine aldı
NEW Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla'yı yaptırım listesine aldı.
El Bağdadi - 4.5.2020
Terör örgütü DEAŞ'a yılın ilk 4 ayında büyük darbe
Barış ve huzuru bozmaya çalışan, insanların en mutlu günlerini kana bulayan, yaşlı ve çocukları dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü DEAŞ'a yönelik yılın ilk dört ayında düzenlenen operasyonlarda, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 354 şüpheli yakalandı.
El Bağdadi - 12.4.2020
Haftanın tarihine bakış
Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren Anayasa değişikliğini oylamak için 16 Nisan 2017'de sandık başına gitti.
El Bağdadi - 17.3.2020
ABD, DEAŞ'ın yeni elebaşı el-Mevla'yı terör listesine ekledi
ABD Dışişleri Bakanlığı, DEAŞ'ın yeni elebaşı olduğu belirtilen Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla'yı terör listesine eklediğini bildirdi.
El Bağdadi - 12.3.2020
Öldürülen DEAŞ lideri Bağdadi'nin akrabalarına hapis cezası
KIRŞEHİR'de, öldürülen DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yakın akrabası olduğu iddia edilen tutuklu Irak uyruklu 4 sanık, 'terör örgütüne üye olma' suçundan 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.
El Bağdadi - 12.3.2020
DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin 4 akrabasına 6'şar yıl hapis
DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin 4 akrabasına "terör örgütüne üye olma" suçundan 6'şar yıl 3'er ay hapis cezası verildi.
El Bağdadi - 12.3.2020
DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin yakınlarına örgüt üyeliğinden 6 yıl 3'er ay hapis
Kırşehir'de, DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin akrabası 4 sanığa, "terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi.
El Bağdadi - 25.2.2020
Bağdadi'nin köylüsüne 6 yıl 3 ay hapis
KAYSERİ'de, DEAŞ terör örgütünün öldürülen lideri Ebubekir El Bağdadi'nin köylüsü olduğu iddia edilen Mohammed Mahmood (28) ile arkadaşı Mohammed Dhajer Talab (29), 'silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan tutuklu yargılandıkları davada 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılarak,...
El Bağdadi - 25.2.2020
DEAŞ elebaşının akrabası olduğu iddia edilen 2 sanığa 6 yıl 3 ay hapis
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin akrabası oldukları iddia edilen 2 sanığa, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi.
El Bağdadi - 24.2.2020
Trump: "Özgür ve açık bir Hint-Pasifik bölgesi oluşturacağız"
ABD'nin her zaman yeni gelenlere kucak açtığını ancak sınırlarının terörizme kapalı olduğunu belirten Trump, "IŞİD yüzde 100 yok edildi ve El Bağdadi diye bilinen canavar kurucusu öldü" dedi.
El Bağdadi - 5.2.2020
Trump, seçimden önceki son "Birliğin Durumu" konuşmasını yaptı Açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, geleneksel "Birliğin Durumu" konuşmasında ağırlıklı olarak kendi yönetiminin ekonomi performansını överken, dış politikada İran'a gözdağı verdi ve ABD'nin Orta Doğu'daki sonsuz savaşlardan çıkmaya kararlı olduğunu vurguladı.
El Bağdadi - 4.2.2020
Kırşehir'de DEAŞ operasyonunda yakalanan 7 zanlıdan biri tutuklandı
Kırşehir'de, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 zanlıdan biri tutuklandı.
El Bağdadi - 29.1.2020
Anadolu Ajansının 2019 yıllığı üç dilde yayımlandı
Ayrıca Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısı, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin vefatı, Libya'daki çatışmalar, Sudan'da askeri darbe, tarihi "Moro" referandumu, Avrupa Parlamentosu seçimleri, G20 Liderler Zirvesi, Irak'ın başkenti Bağdat'ta başlayan protestolar, Şili'de hükümet karşıtı gösteriler, DEAŞ elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin ABD operasyonunda öldürülmesi gibi önemli uluslararası gelişmeler de AA yıllığında yer alıyor.
El Bağdadi - 28.1.2020
Bağdadi'nin köylüsüne 15 yıl hapis istemi
KAYSERİ'de DEAŞ terör örgütünün öldürülen lideri Ebubekir El Bağdadi'nin köylüsü olduğu iddia edilen Mohammed Mahmood (28) ile arkadaşı Mohammed Dhajer Talab'ın (29), 'örgüt üyeliği' suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmalarına başlandı.
El Bağdadi - 28.1.2020
Kayseri'de Ebubekir el-Bağdadi'nin akrabası olduğu iddia edilen iki sanık hakim karşısında
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a üye ve Ebubekir el-Bağdadi'nin akrabası olduğu iddia edilen Irak uyruklu iki sanığın yargılanmasına başlandı.
El Bağdadi - 18.1.2020
DEAŞ'lı teröristler, örgüt içi evlilik için "bacı" bulmaya çalışmış
Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü DEAŞ'a yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, örgüt mensuplarının kullandığı şifreli mesajlaşma programı "Telegram" üzerinden örgüte mali destek ve eleman kazandırdıkları, ayrıca örgüt içerisinde yer alan ve "bacı" olarak...
El Bağdadi - 18.1.2020
Trabzon'da DEAŞ ile bağlantısı bulunduğu iddiasıyla 2 kişi sınır dışı edildi
Trabzon'da terör örgütü DEAŞ ile bağlantısı bulunduğu öne sürülen yabancı uyruklu iki kişi sınır dışı edildi.
El Bağdadi - 18.1.2020
Trabzon'da DEAŞ ile bağlantıları tespit edilen iki yabancı uyruklu şahıs sınırdışı edildi
Alınan bilgiye göre, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin uluslararası terörist faaliyetlerin tespit ve deşifresine yönelik sürdürdükleri çalışmalar kapsamında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nce genel güvenlik nedeniyle yurda giriş yasağı konulan B. A. ve A.A. isimli yabancı uyruklu şahıslar Trabzon'da yakalandı. Yakalanan şahısların cep telefonlarında yapılan incelemede DEAŞ terör örgütünün eski lideri Ebubekir EL Bağdadi'ye ait videolar tespit edilirken, şahıslar sorgularının ardından sınır dışı edildi.
El Bağdadi - 14.1.2020
Konya'da DEAŞ üyeliği iddiasıyla yargılanan sanık tahliye edildi
Yüreğidinç'in, söz konusu videoda, Ebu Bekir El Bağdadi'ye ait bir ses kaydının ortaya çıkmasından sonra, Bağdadi'nin talimatına uygun hareket ederek, DEAŞ propagandası yaptığı ileri sürülmüştü.
El Bağdadi - 14.1.2020
Malezya'da DEAŞ ve El Kaide bağlantılı 10 terörist yakalandı
KUALA Malezya'da terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ ve El Kaide bağlantılı 10 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
El Bağdadi - 1.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Operasyonda ele geçirilen malzeme ve dijital materyallerden yola çıkılarak, yapılan incelemede M.E.'nin, 2013- 2017 yıllarında örgütün sözde lideri Ebubekir El Bağdadi'den direkt emirler aldığı belirlendi.
El Bağdadi - 31.12.2019
Jandarma'dan DEAŞ'a iki ilde operasyon: 7 gözaltı
İcra edilen arama sonucunda ele geçirilen malzeme ve dijital materyallerden yola çıkarak soruşturmayı derinleştiren Jandarma İstihbarat, Hatay ve Burdur İl Jandarma Komutanlıkları tarafından, DEAŞ terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi M.E.'nin, 2013-2017 yılları arasında örgütün sözde lideri Ebubekir El Bağdadi'den direkt emirler aldığı, örgüt içerisinde faaliyet yürüttüğü dönemde küçük yastaki çocukların eğitimlerinden sorumlu olduğu, eğittiği çocuklardan görüşlerine uymayanları infaz ettirdiği, DEAŞ'lı çocukların eğitimleri için özel bir ekip kurduğu, örgüt propagandası için video yayınlandığı, örgütün eski lideri Bağdadi'nin öldürülmesinden dolayı Türkiye'den intikam almak için örgüte yardım etmeye hazırlandığı tespit edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: El Bağdadi Haberleri | El Bağdadi Kimdir - Haberler - El Bağdadi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. El Bağdadi kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:25:16. #1.15#
title