Ekrar)

Ekrar)

Hakkari'de Bir Uzman Doktorun Girişimleri Sonucu Hizmete Sunulan 'Güvenilir Tıbbi Laboratuar' Sayesinde Vatandaşların Artık İl Dışına Çıkmak Zorunda Olmadıkları Belirtildi.

Ekrar)

Hakkari'de bir uzman doktorun girişimleri sonucu hizmete sunulan 'Güvenilir Tıbbi Laboratuar' sayesinde vatandaşların artık il dışına çıkmak zorunda olmadıkları belirtildi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Karsan tarafından Gençlik Caddesi üzerindeki Hakkari Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası karşısında bulunan Gür Apartmanı'nın birinci katında hizmete sunulan laboratuarda uzman eliyle her türlü tahlilin yapılması ilde sevinçle karşılandı. Bir süre önce tahlil yaptırmak için Van ve Ankara başta olmak üzere İran'ın Urumiye Kenti'ne gitmek zorunda kalan vatandaşlar, bu sıkıntıdan kurtulmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Hakkari Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Karsan, yöre halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu belirtti. Hizmete açılan laboratuarın Ankara Düzen Laboratuarı ile anlaşmalı olduğunu belirten Karsan, Türkiye’de ve dünyada yapılan her türlü tahlili yapma imkanına sahip olduğunu anlattı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Hekimoğlu ise, uzman doktorun örnek bir davranış sergilediğini belirtti. Hekimoğlu, "Bu denli tam donanımlı bir laboratuara ihtiyacımız vardı. Hastanede yapılmayan birçok tahlil burada yapılabiliyor. Hastaların bazıları bu tahlilleri yaptırmak için il dışına, bazıları ise ülke dışına yöneliyordu. Dışarıya olan sevklerin önüne geçmek için bu laboratuar bize ön ayak olmuştur. Bu başarıyı gösteren doktor arkadaşımızı kutluyoruz" dedi.

(FT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA