Ekrar)

Fenerbahçeli Futbolcu Selçuk Şahin, Çok İyi Bir Takım Olduklarını Belirterek, Önümüzdeki Sezon 12-13 Puan Farkla Şampiyon Olacaklarını İddia Etti.

Ekrar)

Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, çok iyi bir takım olduklarını belirterek, önümüzdeki sezon 12-13 puan farkla şampiyon olacaklarını iddia etti.

Selçuk Şahin, Fenerbahçe TV'de bu akşam yayınlananan "Kamp Günlüğü" programında, kamp çalışmaları ve şampiyonluk hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Geçen sezon şanssız bir bel sakatlığı geçirdiğini hatırlatan Sarı-lacivertli futbolcu, "Bel sakatlığı, bir futbolcunun başına gelebilecek en kötü olumsuzluklardan biri. Ailemin ve kulübümün de desteğiyle futbol hayatımı etkilemeyecek şekilde bu rahatsızlığı yenmeyi başardım. Hatta hazırlıklara takımdan önce başladığım için, takımdan daha hazır

olduğumu bile söyleyebilirim" dedi. Takıma yerinde ve olumlu transferler yapıldığını kaydeden Selçuk, takımdaki arkadaşlığın da üst seviyede olduğunu belirterek, "Roberto Carlos, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sol beki. Böyle bir oyuncuya forma giydirmek çok kolay bir iş değil. Bunu başaranları gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin çok büyük reklamı oldu. Biz, Roberto Carlos hayranıydık, onunla birlikte büyüdük. Play Station'da favorimiz oydu. Şimdi o yanı başımızda. Böyle bir

oyuncuyla beraber oynamak, beraber yemek yemek, bizim açımızdan oldukça büyük bir fırsat. Her futbolcu, böyle bir oyuncuyla yan yana futbol oynamak ister. Böyle bir yıldızın takıma motivasyon, şevk, hırs gibi sınırsız katkıları oluyor. Çok sempatik ve çok düzgün bir kişiliği var" diye konuştu. Dünya kulübü olma yolunda hızlı adımlar attıklarını ifade eden Selçuk Şahin, şöyle devam etti:

"Böyle yıldızları sporseverler Fenerbahçe ile görüyor ve bu gelenek böyle devam edecek. Zico büyük bir futbolcuydu. Hocalığı anlamında da başarıları var. Çok sıcak bir hoca. Futbolcularla nasıl diyalog kurmak gerektiğini iyi biliyor. Geçen sezon ilk senesiydi, yeni bir takım, yeni bir ülkede hocalık yaptı. Bu sene çok daha başarılı olacağına eminim. Türkiye Ligi'ni, şartları, tepkileri iyi biliyor. Geçen sene de her türlü zorluğa rağmen şampiyon olduk ve 100. yılda bu başarıyı yakaladık. Bu kimsenin

küçümseyebileceği bir başarı değil. Bu sezon da en az 12-13 puan farkla şampiyon olacağımıza inanıyorum. Geçen sene de fark attık, bu sene daha farklı olacaktır. Bu sezon Zico'nun oyuncuları, oyuncuların da hocayı iyi tanıyor olması bizim başarımızı arttıracak."

Şampiyonluk yolunda tek takımın arayı çok açıp gitmesinin heyecanı düşürdüğünü belirten tecrübeli futbolcu, "Belki 3-4 takımın zirveye oynaması daha iyi ama takımımızın kalitesi tüm takımlardan daha iyi. Anadolu kulüplerinin gelirlerinin artmasıyla son dönemdeki başarıları daha da artacaktır. Ligin kalitesi de yükselecektir" dedi. Fenerbahçe olarak geniş bir kadroya sahip olduklarını kaydeden Selçuk Şahin, "Herkesin formda olması, sakatlık gibi dönemlerde takım oyununda istikrar sağlayacak. Ayrıca,

herkes kadronun genişliğini gördükçe daha çok çalışacak, forma alamadığı içinse üzülmeyecek. Formayı kapabilmek için daha mücadeleci, daha hırslı olacak. Dargınlık, kırgınlık değil, hırs ve ektsra motivasyonla bir forma savaşı yaşanacak. Çünkü herkes birbirinin kalitesini kabul ediyor, herkes takımda çok büyük bir rekabet yaşanacağını biliyor" şeklinde konuştu.

Sarı-lacivertli taraftarlara da yeni sezon öncesinde mesaj gönderen Selçuk, "Çok iyi bir Fenerbahçe geliyor. Taraftarımız buna emin olsun ve bize desteklerini hiç esirgemesinler. Fenerbahçe formasıyla Şükrü Saracoğlu Stadı'na çıkmayı ve milli formayı çok özledim" dedi.

(EYB-OK-OK-S)

Kaynak: İHA