Haberi Paylaş

Yozgat yerel haberleri... Yarbaşçandır Mahallesi'ne Ekilen Çandır Fasulyesi'nin Hasadı Ekim'de Yapılacak

Ekonomi Haberleri

Gelen Yozgat haberine göre Konyaaltı Belediyesi’ne ait 5 bin metrekare alanda ekimi yapılan Çandır Fasulyesi’nin hasadının Ekim ayında yapılacağı duyuruldu.

Konyaaltı Belediyesi'ne ait 5 bin metrekare alanda ekimi yapılan Çandır Fasulyesi'nin hasadının Ekim ayında yapılacağı duyuruldu.

Antalya Konyaaltı Belediyesi, Yarbaşçandır Mahallesi'ndeki 5 bin metrekare alanda ekimi yapılan Çandır Fasulyesi'nin hasadının Ekim ayında yapılacağını duyurdu. Belediyeden yapılan açıklamaya göre Belediye Başkanı Semih Esen şunları kaydetti:

"İsmini Yarbaşçandır Mahallemizden alan bu değerimizi hem yaşatmak hem de bölge halkımıza gelir kaynağı yaratmak için bu bölgede, kendi tarlamızda üretim yapıyoruz. Haziran ayında başlayan üretim süreci yaklaşık 5 ay sürüyor. Tohumdan fidana, fidandan hasada kadar bütün bakımlarını belediyemiz imkanlarıyla yaptığımız fasulyelerimizin hasadını Ekim ayında gerçekleştireceğiz. Üretimden elde ettiğimiz ürünlerimizin bir bölümünü yine gelecek sene tohum olarak, bir kısmını da fuarlarda tanıtım amacıyla kullanacağız. Elde edilen miktarın büyük bölümünü ise ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Her yıl hasat zamanı sonrası gerçekleştirdiğimiz Çandır Kuru Fasulye Şenliği'nde de ürünümüzü, etkinliğe katılan vatandaşlarımıza ikram edeceğiz."

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Konyaaltı Belediyesi Antalya Yerel Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title