Engelli kadınlar öksüz ve yetim çocuklar için bez bebekler yapıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Engelli kadınlar öksüz ve yetim çocuklar için bez bebekler yapıyor

İhlas Haber Ajansı - Ahmet Kolsuz - Ekonomi
 - Güncelleme:

Engelli kadınlar öksüz ve yetim çocuklar için bez bebekler yapıyor Şanlıurfa'da engelli ve engelsiz kadınlar, devlet desteği ile aldıkları dikiş nakış kursu kapsamında gönüllü olarak yetim ve öksüz çocuklar için amigurumi olarak bilinen bez bebekler yaparak yüzlerini güldürüyor.

Engelli kadınlar öksüz ve yetim çocuklar için bez bebekler yapıyor

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da engelli ve engelsiz kadınlar, devlet desteği ile aldıkları dikiş nakış kursu kapsamında gönüllü olarak yetim ve öksüz çocuklar için amigurumi olarak bilinen bez bebekler yaparak yüzlerini güldürüyor.

Şanlıurfa'da dezavantajlı kadınlar ile bedensel engelli kadınlar, devlet tarafından sağlanan çeşitli kurslar kapsamında hem meslek sahibi oluyor, hem de gönüllü olarak yetim ve öksüz çocuklar için amigurumi bebekler yaparak yüzlerini güldürüyor. Kadınlar sabah saat 10.00 gibi geldikleri dikiş nakış kursunu akşam saat 17.00'de bitiriyor. Günlük 35 TL para alan kadınlar, sosyalleşebildikleri gibi maddi olarak da aile geçimine katkı sağlıyor.

Kurs eğitmeni Derya Bayri, daha önceleri evlerinde dört duvar arasında sıkışan kadınların şimdilerde devlet destekli kurslar sayesinde hem ailelerine katkıda bulunduğunu hem de engelli bireylerle birlikte çalışarak farkındalık oluşturduklarını söyledi. Bayri, "Burada dernek bünyesinde devlet desteği ile birlikte engelli ve engelsiz kadınlar bir arada kurs görüyor. Kurs kapsamında kadınlarımız hem sosyal hayata katılıyor hem de aile geçimlerine katkı sağlıyorlar. Aldıkları dikiş nakış kursları ile ayrıca gönüllü olarak yetim ve öksüz çocuklar için de amigurumi bebekler yapıyorlar. Hem onlar mutlu hem de biz mutlu bir şekilde kurslarımız devam ediyor" dedi.

Kurs alan kadınlar, kurs saatleri sonrası gönüllü olarak yetim ve öksüz çocuklar için amigurumi bebekler yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Kolsuz - Ekonomi

Şanlıurfa, Engelli, Yerel, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title