Ürdün, İsrail ve BAE, enerji ve su alanında ortak bir proje için "niyet beyanı" imzaladı - Haberler
Haberi Paylaş

Ürdün, İsrail ve BAE, enerji ve su alanında ortak bir proje için "niyet beyanı" imzaladı

AA - Laith Al - Ekonomi
 - Güncelleme:
Ürdün, İsrail ve BAE, enerji ve su alanında ortak bir proje için 'niyet beyanı' imzaladı

Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail'in, enerji ve su alanında ortak bir projenin fizibilite çalışmaları için "niyet beyanı" imzaladığı belirtildi.

Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail'in, enerji ve su alanında ortak bir projenin fizibilite çalışmaları için "niyet beyanı" imzaladığı belirtildi.

Ürdün Su ve Sulama Bakanlığı, ülkenin yıllık 200 milyon metreküp su elde etmesini öngören söz konusu projeye ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, Ürdün- İsrail ve BAE'nin 2022 yılında enerji ve su alanında ortak bir projenin fizibilite sürecine başlanması için "niyet beyanı" imzaladığı belirtildi.

Niyet beyanının hukuki ya da teknik açıdan bir anlaşma niteliği taşımadığı ifade edildi.

BAE'deki İsrail Konsolosluğu'nun resmi hesabından yapılan açıklamada ise 3 ülkenin, Dubai Expo 2020'deki BAE pavilyonunda düzenlenen törende su karşılığında enerji anlaşması imzaladığı aktarıldı.

Konsolosluğun paylaştığı fotoğraflarda, törene İsrail Enerji Bakanı Karine Elharar, Ürdün Su Bakanı Muhammed en-Neccar, BAE İklim Sorunları Delegesi Sultan el-Cabir ile ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry'nin katıldığı görüldü.

AA / Laith Al - Ekonomi

Birleşik Arap Emirlikleri, Enerji, İsrail, Ürdün, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title