Haberler

UNDP, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen illerde istihdama katkı sağlamayı hedefliyor

Abone Ol

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Vinton, bölge ekonomisini canlandırmak için küçük ve kadın işletmecilerin bulunduğu firmalara hibe sağladıklarını da belirtti.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nda eğitim gören öğrencileri ziyaret eden Vinton, daha sonra Gaziantep Sanayi Odası'nda, İhracat Akademisi'nde sertifika alan öğrencilerle bir araya geldi.

Vinton, AA muhabirine, Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden yaklaşık 6 ay geçtiğini ve bölgeye yönelik desteklerini sürdürdüklerini söyledi.

Bölgede tüm alanları içeren bir misyon üstlendiklerini dile getiren Vinton, şunları kaydetti:

"Daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. İnsanların yeniden geçim kaynaklarına sahip olmaları, bir miktar gelir elde etmeleri ve her şeyin mümkün olan en kısa sürede normale dönebileceği verimli bir döngü oluşması için ekonomik hayatın bir kısmını eski haline getirmeye odaklanıyoruz. Uzun süreceğini biliyoruz ama bizim yapmaya çalıştığımız şey, bir yandan mesleki eğitime odaklanmak. İşsiz veya hiç iş gücü piyasasına girmemiş birçok insan görüyoruz. Birçok kişinin bölgeyi terk ettiğini görüyoruz. Yani iş gücündeki boşluklar için mesleki eğitim bu açığı kapatmanın bir yoludur."

Vinton, bölge ekonomisini canlandırmak için küçük ve kadın işletmecilerin bulunduğu firmalara hibe sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Kahramanmaraş Türkiye Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title