Haberler

Ukrayna ve Polonya Tahıl İhracatı Konusunu Görüştü

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Mykola Solskyi ve Polonyalı mevkidaşı Robert Telus, Ukrayna'nın tahıl ihracatı konusunu ele aldı. Taraflar, tahıl anlaşmazlığını çözme önerisi hakkında görüş alışverişinde bulundu ve çözüm bulma konusunda mutabık kaldı.

KİEV, 22 Eylül (Xinhua) -- Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Mykola Solskyi ve Polonyalı mevkidaşı Robert Telus bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek Ukrayna'nın tahıl ihracatı konusunu ele aldı.

Ukrayna hükümeti basın servisinin Perşembe günü bildirdiğine göre bakanlar, Ukrayna'nın iki taraf arasındaki tahıl anlaşmazlığını çözme önerisi hakkında görüş alışverişinde bulundu ve her iki ülkenin çıkarlarını da dikkate alacak bir çözüm bulma konusunda mutabık kaldı. Taraflar ayrıca, Polonya tarafının Ukrayna'nın ihracat planını incelemesi ve kendi önerilerini hazırlaması konusunda görüş birliğine vardı.

İki taraf arasında bir sonraki görüşme turunun önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Devlete ait haber ajansı Ukrinform'un günün erken saatlerinde aktardığına göre Ukrayna ve Slovakya, Slovakya'nın uyguladığı ihracat yasağını uzatması yerine Ukrayna'nın tarım ürünlerine yönelik bir ruhsat sistemi kurulması konusunda anlaşmaya vardı.

Polonya, Macaristan ve Slovakya, Avrupa Komisyonu'nun 15 Eylül'den itibaren yasağı kaldırma kararına rağmen, geçen hafta Ukrayna'nın tahıl ürünlerine yönelik ambargoyu sürdüreceklerini açıklamıştı.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal'e göre Ukrayna, komşu AB üyesi ülkelerdeki piyasalarda herhangi bir bozulma yaşanmasını önlemeye yardımcı olmak amacıyla dört grup tarımsal ürünün ihracatının kontrolüne yönelik eylem planını Avrupa Komisyonu'na sundu.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Polonya Ukrayna Eylül Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title