Haberler

Türkiye ve Azerbaycan Arasında Ticaret Görüşmeleri Yapıldı

Abone Ol

TİCARET Bakanı Ömer Bolat, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasındaki ticaretin artırılması ve yeni yatırım planları ele alındı.

TİCARET Bakanı Ömer Bolat, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Bakan Bolat, bakanlıkta gerçekleşen görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Bolat, "Azerbaycan ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin siyasi, ekonomik, yatırım, ticaret ve müteahhitlik alanlarında çok iyi ve stratejik ittifak düzeyinde olmasından memnuniyet duyuyoruz. Heyetler arası görüşmemizde, karşılıklı ticaretin yeni Tercihli Ticaret Anlaşmamız ile daha fazla artması, SOCAR'ın Türkiye'deki yeni yatırım planları, Nahçıvan üzerinden ticaretin gelişmesi, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattının (TANAP) kapasitesinin arttırılması, Bakü limanının genişletilerek, Türkiye'ye uzanan lojistik koridorunun geliştirilmesi gibi konu başlıkları ele alındı" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Ömer Bolat Azerbaycan Türkiye Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title