Haberler

Türk bankacılık sektörü dünya bankacılık sistemi içerisinde en takdirle bahsedilen sektör

Abone Ol

Kredi Okuryazarlık Haftası, Bahçeşehir Üniversitesi'nde başladı. Türkiye'nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Daimi Temsilcisi Prof. Dr. Kerem Alkin, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Türk bankacılık sektörünün şu anda dünya bankacılık sistemi içerisinde en takdirle bahsedilen sektör olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Daimi Temsilcisi Prof. Dr. Kerem Alkin, "Türk bankacılık sektörü şu anda dünya bankacılık sistemi içerisinde en takdirle bahsedilen sektör." dedi.

Kredi Kayıt Bürosu'nun fikir önderliğini üstlendiği, bu yıl ikincisi düzenlenen Kredi Okuryazarlık Haftası, Bahçeşehir Üniversitesi'nde başladı. 23 Haziran'a kadar sürecek etkinlikte, başta bireyler ve işletmeler için kredi okuryazarlığı olmak üzere, krediye ulaşmada dijitalleşmenin önemi, alacak riski yönetimi, yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ve sigorta konularında kamuoyunda farkındalık oluşturacak içeriklerin paylaşımı gerçekleştirilecek.

Alkin, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Türk bankacılık sektörünün şu anda dünya bankacılık sistemi içerisinde en takdirle bahsedilen sektör olduğunu belirtti.

Türkiye'nin bankacılık operasyonlarını iyi yöneten bir ülke olduğunu aktaran Alkin, şunları kaydetti:

"Çok değerli yöneticilerimiz var. Bu değerli yöneticilerimiz dünyaya açıldıkları zaman da her yerde el üstünde tutuluyor. Türk bankacılık sektörü genel manada dünyadaki bankacılık sistemleri arasında şu anda iyi durumda olan, sermaye yeterliliği açısından, yaşanan tecrübelerden gereken dersler çıkarılmış olarak en iyi yönetilen bankacılık sistemlerinden bir tanesi. Finansal okuryazarlık ve kredi okuryazarlığı konusu OECD çatısı altında da çok ciddi bir konu olarak konuşuluyor. Bu iş aileden başlıyor. Çocuklarımızı çok ufak yaşlardan itibaren aile ekonomisi, ailenin finansal çalışmaları, kredi kullanımında neler yapılıyor, bu konularda ciddi manada bir farkındalık içerisinde tutmak çok önemli."

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz de kredi okuryazarlığı konusunun uzmanlarının Kredi Okuryazarlık Haftası'nda olduğunu belirterek, "Hem akademi hem reel sektör konuşacak. Bu anlamda akademik ve reel sektörün bakış açısını birlikte harmanlayacağız." diye konuştu.

Kredi Okuryazarlık Haftası'nda ekonomist ve reel sektör temsilcilerinin katılımıyla işletmeler açısından kredi okuryazarlığının masaya yatırıldığı paneller düzenlenecek.

Hafta boyunca çevrim içi etkinlik serisi gerçekleştirilecek. Webinar buluşmalarında bireyler için doğru bütçe yönetimi ve doğru kredi kullanımı, KOBİ'lerin fayda sağlayabileceği finansal enstrümanlar, kadın girişimciler için özel sunulan araçlar, yeşil dönüşüm, sürdürülebilirlik finansmanı, dijital bankacılık ve yeni nesil finansal teknolojiler konuları ele alınacak.

Kaynak: AA / Ekonomi

Bahçeşehir Üniversitesi Türkiye Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı ne zaman? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title