Haberler

Torbalı Karma ve Mobilya OSB büyümesi için resmi süreç tamamlandı

Güncelleme:

Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi'nin büyümesini ve sektöre daha çok katkıda bulunmasını sağlayacak süreç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan gelen yazı ile resmi olarak tamamlandı.

Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi'nin büyümesini ve sektöre daha çok katkıda bulunmasını sağlayacak süreç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan gelen yazı ile resmi olarak tamamlandı. Böylece, Torbalı İlçesi, Yeniköy Mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait olan 715 bin 143,48 metrekare yüzölçümlü taşınmaz, organize sanayi bölgesi olarak kullanılacak.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, şehrin içine sıkışan mobilya sektörüne ivme kazandıracak Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi'nin gelişmesi için vermiş oldukları katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'ya teşekkürlerini iletti.

715 bin 143 metrekare ilave olacak

Mobilya sektörüne yönelik İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Torbalı Ticaret Odası tarafından projesi gerçekleştirilen Torbalı Karma ve Mobilya Osb'nin genişleyerek daha çok firmaya hizmet vermesini sağlayacak süreç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden gelen yazı ile tamamlandı. Odaların 28.04.2022 tarihinde yazılı olarak yaptıkları müracaata cevaben iletilen yazıda, "İzmir ili, Torbalı İlçesi, Yeniköy Mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait olan 715 bin 143,48 metrekare yüzölçümlü taşınmazın organize sanayi bölgesi olarak kullanılmak üzere 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri kanununun 4. Maddesi uyarınca İzmir Torbalı Karma ve Mobilya OSB sanayi bölgesine satışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülmüştür" ifadesi yer aldı.

Özgener: "Sadece İzmir için değil Türkiye için önemli"

Torbalı Karma ve Mobilya OSB'nin İzmir için değil Türkiye'de mobilya sektörünün gelişimi için çok önemli olduğunun altını çizen Özgener, "Ülkemizde mobilya sektörü, 40 bin iş yeri ve 200 bine yaklaşan çalışan sayısı ile istihdam potansiyeli yüksek stratejik sektörler arasında yer alıyor. İzmir olarak mobilya sektöründen aldığımız payı artırma potansiyelimiz oldukça yüksek. Yenilikçi yapısı ve gelişme potansiyeline rağmen, şehir merkezimizde sıkışan, lojistik imkanlar açısından sorunlar yaşayan Mobilya sektörümüzün, geniş ve nitelikli üretim alanlarına olan ihtiyacı uzun zamandır dile getirdiğimiz bir konuydu" dedi.

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Torbalı Ticaret Odası tarafından projesi gerçekleştirilen Torbalı Karma ve Mobilya OSB ile 6 bin kişilik istihdam hedeflendiğini ifade eden Başkan Özgener, "OSB alanımızın büyümesiyle sektöre sunulacak katkının artmasından memnuniyet duyuyor, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Organize Sanayi Bölgesi Recep Tayyip Erdoğan İklim Değişikliği Torbalı OSB Ekonomi Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title