Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri" Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri" Projesi

AA - Ekonomi
Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri' Projesi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörü Güzün Oyman, Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ı makamında ziyaret etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörü Güzün Oyman, Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ı makamında ziyaret etti.

Oyman, ziyarette yaptığı konuşmada, 5 yıl uygulanacak "Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri" projesi hakkında bilgiler verdi.

Toprak erozyonunun ve tarım da toprak verimliliğini artırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Oyman, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şimdi Proje alımların başladık. 1-31 Ocak arası proje alımlarını yapacağız. Ziraat Odası danışmanlık hizmeti verecek. Bizim ofisimiz de Ziraat odasının hemen yanı başında, çiftçimiz evraklarını tamamlayıp bize getirecek. Diğer tedbirlerden farkı bu projenin yüzde 100 destekli. Toplam bütçemiz 6 milyon avro ve şu an çağrıya tıktığımız miktar ise 1.6 milyon avro."

Oyman, proje kapsamında toprağın eğimine göre, çiftçilerin korunga yada fiğ ekeceklerini, projenin toprak verimliliğini arttırarak erozyonu önleyeceğini sözlerine ekledi.

Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş'de projenin toprak erozyonu önleme konusunda önemli bir proje olduğunu vurguladı.

AA / Ekonomi

Organik Tarım Ziraat Odası Beypazarı Tarım Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title