Şanlıurfalı kadınlar el emeği halı üretiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Şanlıurfalı kadınlar el emeği halı üretiyor

İhlas Haber Ajansı - Ahmet Kolsuz - Ekonomi
 - Güncelleme:

Şanlıurfalı kadınlar el emeği halı üretiyorŞANLIURFA Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçe Belediyesi bağlı kırsal alanda kadınlar boş zamanlarını değerlendirmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak için halı dokuma merkezinde kadınlar el emeği halılar üretiyor.

Şanlıurfalı kadınlar el emeği halı üretiyor

ŞANLIURFA Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçe Belediyesi bağlı kırsal alanda kadınlar boş zamanlarını değerlendirmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak için halı dokuma merkezinde kadınlar el emeği halılar üretiyor.

Karaköprü Belediyesinin kırsaldaki vatandaşların kalkınması için kazandırdığı hizmetlerden biri olan Hamurkesen Mahallesi Halı Dokuma Merkezinde kırsalda yaşayan kadınlar hem üretim yapıyor, hem de para kazanarak aile ekonomisine katkı sağlıyor. Karaköprü Belediyesinin GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Sanayi Bakanlığı iş birliğiyle yaptığı 'Maharetli Hanım Eller' projesiyle ilçeye bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesine kazandırılan halı dokuma merkezinde kadınlar el emeği, göz nuru halılar üretiyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin girişimleriyle gerçekleştirilen projede özellikle dezavantajlı kesimlerin ve kadınların çalışması, üretim yapması hedeflenirken, burada kadınlar halı dokuma mesleğini öğrenirken, bir yandan da boş zamanlarını değerlendirerek para kazanıyor.

Kadınların ürettiği halılar anlaşmalı firma tarafından teslim alınarak yurt içinde ve yurt dışın da satışa sunuluyor.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Kolsuz - Ekonomi

Şanlıurfa, Karaköprü, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title