EKONOMİ HABERLERİ

İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak
Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren İngiliz havacılık devi EasyJet, 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak. Şirketin işten çıkaracak çalışan sayısı toplam çalışan sayısının yüzde 30'una denk geliyor.
Brent petrolün varili 34,12 dolardan işlem görüyor
Dün günü 34,74 dolar seviyesinden tamamlayan brent petrolün varil fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından uluslararası piyasalarda 34,12 dolardan işlem görüyor.
Maske kumaşı karaborsaya düştü, fiyat 2 dolardan 45 dolara fırladı
Maske kumaşına talep arttı ve fiyatlar katlandı. Üreticiler iç pazardan kesip, ihracat yapınca kumaş karaborsaya düştü. Virüs öncesi 2 dolar olan kumaş fiyatı 45 dolara kadar fırladı.
Türk firma, Trump'ın tüm dünyada alay konusu olduğu önerisinden ilham alarak yenilenebilir dezenfektan yaptı
Türk firma, ABD Başkanı Donald Trump'ın tüm dünyada alay konusu olduğu dezenfektan önerisinden ilham alarak yenilebilir dezenfektan yapmayı başardı. Yenilebilir sabun olarak da nitelendirilen etken maddeyi tahin helva...
İthal karpuz için ton başına alınan verginin 75 dolardan 300 dolara çıkartılması üreticileri sevindirdi
Çin'den sonra dünyanın en büyük karpuz üreticisi Türkiye'ye ithal gelen karpuzun vergisi ton başına 75 dolardan 300 dolara çıkartıldı. Türkiye'nin karpuz ihtiyacının yüzde 20-25'ini karşılayan Adana'da ise karar...

En güncel ve sıcak ekonomi haberleri Haberler.com’da. Türkiye’de ve dünyada ekonomiye dair ne varsa bu sayfadan 7/24 takip edebilirsiniz. Dünyadaki küresel finansal kuruluşların, dev ölçekli şirketlerin ve paraya yön veren büyük devletlerin ekonomi tabanlı açıklamaları ve hamlelerini hızlı ve en doğru biçimde size ulaştırmaya çalışıyoruz. Otoriter ekonomi uzmanlarının analiz ve yorumları, ülke ve dünya ekonomisini doğrudan veya dolaylı etkileyen sektörlerin son durumları ve gelecek planlarını yine Haberler.com ekonomi bölümünden bulabilirsiniz. Altın/petrol fiyatları, euro/dolar kuru, Borsa/ BİST endeksi, gibi güncel, taze veriler ile piyasaların nabzı Haberler.com’da atıyor. Türkiye’de, TC. Merkez Bankası, TÜSİAD, TOBB, BDDK; dünyadan FED, IMF, OPEC, ECO, KEİ gibi ekonomi kuruluşlarının açıklamaları ve raporlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

title