EKONOMİ HABERLERİ

Yükselişe geçen altının gram fiyatı 380 liradan işlem görüyor
Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 380 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 624 lira, cumhuriyet altını da 2.542 liradan satılıyor.
Altının kilogramı 377 bin 950 liraya yükseldi
Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda standart altının kilogramı 377 bin 950 liraya yükseldi.
İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak
Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren İngiliz havacılık devi EasyJet, 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak. Şirketin işten çıkaracak çalışan sayısı toplam çalışan sayısının yüzde 30'una denk geliyor.
Brent petrolün varili 34,12 dolardan işlem görüyor
Dün günü 34,74 dolar seviyesinden tamamlayan brent petrolün varil fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından uluslararası piyasalarda 34,12 dolardan işlem görüyor.
AB Komisyonu koronavirüs nedeniyle 750 milyar euroluk kurtarma paketi teklif etti
Avrupa Birliği Komisyonu, koronavirüsün ekonomik sonuçlarıyla mücadele için 750 milyar euroluk bir kurtarma paketi kurulmasını teklif etti.

En güncel ve sıcak ekonomi haberleri Haberler.com’da. Türkiye’de ve dünyada ekonomiye dair ne varsa bu sayfadan 7/24 takip edebilirsiniz. Dünyadaki küresel finansal kuruluşların, dev ölçekli şirketlerin ve paraya yön veren büyük devletlerin ekonomi tabanlı açıklamaları ve hamlelerini hızlı ve en doğru biçimde size ulaştırmaya çalışıyoruz. Otoriter ekonomi uzmanlarının analiz ve yorumları, ülke ve dünya ekonomisini doğrudan veya dolaylı etkileyen sektörlerin son durumları ve gelecek planlarını yine Haberler.com ekonomi bölümünden bulabilirsiniz. Altın/petrol fiyatları, euro/dolar kuru, Borsa/ BİST endeksi, gibi güncel, taze veriler ile piyasaların nabzı Haberler.com’da atıyor. Türkiye’de, TC. Merkez Bankası, TÜSİAD, TOBB, BDDK; dünyadan FED, IMF, OPEC, ECO, KEİ gibi ekonomi kuruluşlarının açıklamaları ve raporlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

title