Rize-Artvin Havalimanı yarın açılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Rize-Artvin Havalimanı yarın açılıyor

İhlas Haber Ajansı - Ali Maşalacı - Ekonomi
 - Güncelleme:

Rize-Artvin Havalimanı yarın açılıyor Rizelilerin dört gözle beklediği proje yarın hizmete açılıyor Rizelilerin dört gözle beklediği Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın hizmete açılacak.

Rize-Artvin Havalimanı yarın açılıyor

Rizelilerin dört gözle beklediği proje yarın hizmete açılıyor

RİZE - Rizelilerin dört gözle beklediği Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın hizmete açılacak.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılacak Türkiye'deki ve Karadeniz Bölgesi'ndeki 2. havalimanı olma özelliğine sahip olacak Rize-Artvin Havalimanı projesinin inşaat çalışmalarında sona gelindi. 3 Nisan 2017'de temeli atılan ve 100 milyon ton taş kullanılarak 2 milyon 800 bin metrekarelik alandaki deniz dolgusunun tamamlanmasının ardından yöre mimarili terminal binaları ile çay bardağı kulesi ve çay yaprağı şeklindeki giriş takı da tamamlanarak yarın hizmete açılacak. Çalışmalarında sona gelinen Türkiye'nin deniz dolgusuyla inşa edilen ikinci havalimanının yarın yapılacak açılışı için 8 ay sonra Rize'ye gelecek olan Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev ve Katar Emiri Es-Sani'nin de katılımıyla Rizelilerin dört gözle beklediği projeyi hizmete açacak.

İhlas Haber Ajansı / Ali Maşalacı - Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Rize Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title