Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine izin verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine izin verdi

AA - Erhan Cihan Ünal - Ekonomi
 - Güncelleme:
Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerine izin verdi

Rekabet Kurulu, bazı devralma işlemlerine izin verilmesini kararlaştırdı.

Rekabet Kurulu, bazı devralma işlemlerine izin verilmesini kararlaştırdı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, Kurul, Chayora Holdings Limited'in ortak kontrolünün EdgeConneX Hold Co I (Cayman Islands) tarafından devralınması işlemine izin verdi.

D.T.P Bilgi İşlem İletişim ve Tic. AŞ'nin tek kontrolünün, Sovos Compliance, LLC aracılığıyla HgCapital LLP tarafından devralınması işlemi uygun bulundu.

Zooplus AG'nin nihai olarak EQT AB'nin tek kontrolünde bulunan 9BP24 S.a.r.l. ve nihai olarak Hellman & Friedman LLC'nin tek kontrolünde bulunan Zorro Holdings, L.P. tarafından devralınarak Zooplus AG üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye Bankalar Birliği nezdinde kurulan "Risk Merkezi"nce risk bilgilerinin finansal kuruluşlarla ve çeşitli üçüncü taraflarla paylaşılmasına yönelik uygulamada yapılan değişikliklere menfi tespit belgesi verilmesi onaylandı.

AA / Erhan Cihan Ünal - Ekonomi

Rekabet Kurulu Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title