Haberler

Nepal-Çin İş Zirvesi'nde İşbirliği Fırsatları Görüşüldü

Son Güncelleme:
Abone Ol

Çin'in başkenti Beijing'de düzenlenen Nepal-Çin İş Zirvesi'nde iki tarafın iş dünyası temsilcileri, ekonomik ve ticari işbirliği fırsatlarını değerlendirdi. Nepal Başbakanı Prachanda, Çinli yatırımcıları çekmek için çaba göstereceklerini belirtti.

BEİJİNG, 25 Eylül (Xinhua) -- Çin'in başkenti Beijing'de Pazar günü düzenlenen Nepal-Çin İş Zirvesi'nde iki taraftan yaklaşık 200 iş dünyası temsilcisi, tatbiki ekonomik ve ticari işbirliğine yönelik yeni fırsatları görüşmek üzere bir araya geldi.

Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal Prachanda zirvede yaptığı konuşmada, Nepal'in Çinli yatırımcıları çekmek için her türlü çabayı göstereceğini belirterek, Çinli yatırımcıların işlerini büyütmek üzere Nepal'deki eşsiz fırsatlardan tam anlamıyla yararlanmasını umut ettiğini söyledi.

Prachanda ayrıca karşılıklı fayda ve kazan-kazan sonuçları elde etmek üzere iki taraf arasındaki etkileşim ve işbirliğini daha da güçlendirmek için sabırsızlandığını ifade etti.

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi Başkan Yardımcısı Zhang Shaogang ise konseyin ikili ticareti genişletmek amacıyla daha fazla ticari tanıtım platformu oluşturmaya, Nepal'e daha fazla ekonomi ve ticaret heyeti göndermeye ve Çinli işletmelerin Nepal'e özgü ürünler ithal etmesini desteklemeye istekli olduğunu söyledi.

Zhang, konseyin ayrıca daha yetkin Çinli işletmelerin Nepal'de yatırım ve iş yapmalarını destekleyerek Nepal'in hızlanan sanayileşmesine katkıda bulunacağını söyledi.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Çin Halk Cumhuriyeti Eylül Pekin Nepal Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title