Haberi Paylaş

Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktı

Ekonomi Haberleri

Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktı 1 ton 200 kiloluk tosun alıcısını bekliyor Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kurban Bayramı'na az bir süre kurban satış yerlerinde hareketlilik yaşanmaya başladı.

Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar görücüye çıktı

1 ton 200 kiloluk tosun alıcısını bekliyor

KÜTAHYA - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kurban Bayramı'na az bir süre kurban satış yerlerinde hareketlilik yaşanmaya başladı.

Pazartesi gününden itibaren alıcılarını bekleyecek olan kurbanlıklar bayram öncesi hayvan pazarında görücüye çıktı.

Hayvan pazarının en büyük kurbanlığı olan "Yaylacık" isimli 1 ton 200 kiloluk tosun alıcısını bekliyor. Pazarda küçükbaş kurbanlıkların fiyatı ise 2 bin TL'den başlayıp 5 bin TL'ye kadar çıkıyor. Şampiyonu 70 bin TL'ye satmayı düşündüklerini ifade eden besici Ali Sarıca, "Büyükbaş hayvanlarımızın 8 aydan bu yana bakımını yapıyoruz. Şu an için pazarın en büyük hayvanının sahibiyim. Adını 'Yaylacık' koyduk. Yaylacık adlı kurbanlığın canlı ağırlığı 1 ton 200 kilo geliyor. Genel olarak pazardaki fiyatlar geçen seneden haliyle yem fiyatlarından dolayı bira daha yüksek. Her şey pahalılaştı. Yem, gübre ve maliyetler çok arttı. Bu da fiyatlara yansıdı.Şu an itibariyle satışlar iyi. En düşük büyükbaş kurbanlık fiyatı 15 bin TL'den başlayıp, 70 bin TL'ye kadar çıkıyor" dedi.Bu arada küçükbaş kurbanlıkların ise pazarda fiyatlarının bin 700 TL ile 5 bin TL arasında değiştiği görüldü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Tuna İşleyen - Ekonomi

Yerel Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title