Koç Holding'den 110 bin çalışanı ve ailelerini kapsayan "Sağlıklı Yaşam Hareketi" - Haberler
Haberi Paylaş

Koç Holding'den 110 bin çalışanı ve ailelerini kapsayan "Sağlıklı Yaşam Hareketi"

AA - Mehmet Fatih Erdoğdu - Ekonomi
 - Güncelleme:
Koç Holding'den 110 bin çalışanı ve ailelerini kapsayan 'Sağlıklı Yaşam Hareketi'

Kovid-19 sürecindeki başarılı insan kaynakları uygulamaları ile Dünya Ekonomik Forumu tarafından dünyaya örnek gösterilen Koç Holding, insan kaynakları alanında fark yaratacak yeni bir projeyi devreye alıyor.

Kovid-19 sürecindeki başarılı insan kaynakları uygulamaları ile Dünya Ekonomik Forumu tarafından dünyaya örnek gösterilen Koç Holding, insan kaynakları alanında fark yaratacak yeni bir projeyi devreye alıyor.

Holding'den yapılan açıklamaya göre, Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanlığı, bütünsel bir yaklaşımla ve çalışan deneyimi bakış açısıyla hayata geçirdiği insan kaynakları projelerine bir yenisini daha ekledi.

Topluluk bünyesinde başlatılan "Sağlıklı Yaşam Hareketi" kapsamında ücretsiz olarak sınırsız online doktor, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmeti sunulacak. Koç Topluluğu çalışanlarına ve çocuklarına Koç Topluluğu Spor Kulübü'nün uzman spor danışmanları tarafından online spor danışmanlığı verilecek. Ayrıca, Koçluların ailelerine ve yakınlarına, diş tedavisinden fizyoterapiye kadar çeşitli alanlarda birçok özel hastanede indirimler sağlanacak.

Google iştiraki olan sağlık ve spor uygulaması Fitbit ile yapılan iş birliği kapsamında, Koç Topluluğu çalışanları Fitbit uygulaması üzerinden birlikte veya birbirleri ile yarışabilecek, uygulama içerisindeki değerlerini Koç Sağlık Yanımda doktorları ile paylaşarak önleyici sağlık programına dahil olabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı Özgür Burak Akkol, şunları kaydetti:

"Kurucumuz merhum Vehbi Koç'un 'En önemli sermayem insan kaynağımdır' felsefesinden ilham alarak çalışma arkadaşlarımız için yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Son 2 yılda karşı karşıya olduğumuz salgın döneminde, fiziksel sağlığın yanı sıra sosyal ve zihinsel sağlığın da aynı seviyede önemli olduğunu hep birlikte yaşayarak deneyimledik. Koç Holding olarak biz de çalışma arkadaşlarımızın gerek iş yaşamında gerekse sosyal yaşamındaki sağlığını merkeze alan ve bu konuda 4 yıldır dünya çapında örnek gösterilen uygulamalar geliştirdiğimiz çalışan deneyimi yaklaşımımız doğrultusunda daha büyük bir adım atıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın kendilerini bütünsel olarak daha iyi ve zinde hissedebilmeleri amacıyla Topluluğumuz çapında hastanelerimiz, vakıflarımız ve üniversitelerimiz de dahil olmak üzere 110 bini aşkın çalışma arkadaşımıza ve ailelerine yönelik büyük bir sağlıklı yaşam hareketi başlatıyoruz. Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, Koç Topluluğu Spor Kulübü, KoçAilem, Arçelik, Bilkom ve Yapı Kredi iş birliği ile çalışma arkadaşlarımıza birçok fayda sunacağız."

Proje kapsamında, Google iştiraki olan sağlık ve spor uygulaması Fitbit ile de iş birliği yapıldığını belirten Akkol, "Çalışma arkadaşlarımız, Fitbit uygulaması üzerinden Topluluğumuza özel açılan platformda buluşacak. Daha sağlıklı bir hayat için hem birlikte hem de birbirleri ile yarışabilecek." ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında çalışanlara sunulacak hizmetler şöyle:

"Ücretsiz ve sınırsız online doktor, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmeti. Koçlulara ve çocuklarına Koç Topluluğu Spor Kulübü'nün uzman spor danışmanları tarafından online spor danışmanlığı. Koçluların ailelerine ve tüm yakınlarına, dişten fizyoterapiye kadar çeşitli alanlarda birçok özel hastanede indirimler. Amerikan Hastanesi Code Lotus Merkezi'nde ücretsiz mindfulness (şimdiki zaman farkındalığı) eğitimi. Fitbit uygulaması içerisinde Koç Topluluğu'na özel sağlanan grup yönetim sistemi ile tüm Topluluk çalışanlarının katılabileceği aktivite ve yarışmalar. Fitbit Akıllı saatlerde yüzde 50'ye varan indirim. Fitbit uygulaması içerisindeki kişiye özel sağlık verilerini, Koç Healthcare uygulaması üzerinden Koç Sağlık Yanımda doktorları ile paylaşarak ücretsiz doktor danışmanlığı ile önleyici sağlık programına dahil olma imkanı."

AA / Mehmet Fatih Erdoğdu - Ekonomi

Dünya Ekonomik Forumu Koç Holding Diyetisyen Google Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title