Haberler

İzmir'de Logistech-2. Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı Başladı

Son Güncelleme:
Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Logistech-2. Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de başladı. İzmir'i lojistikte öncü kent haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, fuarın önemine vurgu yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Logistech – 2. Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de başladı. İzmir'i lojistikte öncü kent haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Soyer, "Lojistik İzmir için herhangi bir sektör değildir. Bu şehrin özü, ta kendisidir. Bu yüzden Logistech fuarı bizim için çok kıymetlidir" dedi.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de kapılarını açtı. 27-29 Eylül tarihleri arasında lojistik sektörünü İzmir'de buluşturacak fuarın açılışına ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başta olmak üzere; CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

SOYER: "LOGİSTECH ÇOK KIYMETLİ"

Logistech Fuarı'nın kent ve ülke için çok önemli olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İzmir doğası gereği bir lojistik kentidir.  Bu yüzden İzmir'in kalıbını kendi içine kapalı mahalli bir ekonomiyle dolduramayız. Burası, Asya ve Avrupa arasında bir deniz kapısı… Burası bir Akdeniz liman şehri… Burası, iktisadi sınırları kendinden büyük olan İzmir… Tüm bunları şunu hatırlatmak için söyledim. Lojistik, İzmir için herhangi bir sektör değildir. Bu şehrin özü, ta kendisidir. Bu yüzden Logistech bizim için çok kıymetlidir. Küresel büyüklüğü 2023 yılında 10 trilyon dolarken önümüzdeki beş yılda neredeyse bir buçuk kat artarak 14 trilyon dolara yükselmesi beklenmektedir. İzmir'in tarihinden aldığımız miras gereği, bu büyümeden yeterli payı almak bizim boynumuzun borcu. Dört yıldır tüm paydaşlarımızla bunun için çalışıyoruz. Alsancak'tan Aliağa'ya şehrimizin sahip olduğu limanlarla İzmir'i lojistikte öncü kent haline getirmeye gayret ediyoruz. Bunun tek bir yolu var. İzmir'de kurduğumuz vizyon ortaklığını ve kent ittifakını hız kesmeden korumaya büyütmeye devam etmek" dedi.

"FUAR ÇOK BÜYÜK HEYECAN VERİYOR"

Fuar hakkında bilgi veren Başkan Tunç Soyer, "Bu yıl on binden fazla ziyaretçi beklediğimiz fuarımızın katılımcı sayısı ve stant alanı geçen yıla göre neredeyse iki kat arttı. İlk adımı atarken bunları öngörüyorduk. Bu yıl 10 bin metrekare alanda 150'den çok katılımcıyla buluşacağız. Lojistik sektörünün önemli aktörlerinden Kınay Taşımacılık fuarımızın ana sponsoru oldu. Bu ufku geniş kararları için kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. İzmir'i 'Lojistik Merkez Üssü' yapma vizyonumuzun önemli bir taşıyıcısı olan Logistech, bu konudaki tüm etkin paydaşları bir araya getiriyor. Attığımız adımlar 'Bir Kuşak Bir Yol' da dahil olmak üzere İzmir'in uluslararası ticaret koridorlarındaki konumunu güçlendirecek. 'Bir Kuşak Bir Yol' projesi için 5 trilyon dolar bütçe ayıran Çin, sadece Avrupa'da yaptığı yatırım 1,37 trilyon doları aşmış vaziyette. Gerek Azerbaycan Ermenistan arasındaki gerginlik, gerek Rusya Ukrayna savaşı gerekse Pire Limanı'nın büyüme sınırlarını artık doldurmuş olması nedeniyle İzmir'e yepyeni bir imkan doğuyor. Başka bir şey mümkün olabilir. Tam da o nedenle bu fuar çok büyük heyecan veriyor" dedi.

ÖZTÜRK: "ALSANCAK LİMANI OLMADAN İZMİR OLMAZ"

Fuarın ikinci yılında büyümeye devam ettiğini ifade eden İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, "Koşar adımlarla yoluna devam ediyor. Tam bir imece usulüyle yapılan fuar sektörün parlayan yıldızına dönüştü. Ülkeler lojistik ağlar ile güçlüdür. Cumhuriyetin 100. yılını sektörün kalkış noktası olarak belirlemeliyiz. Alsancak Limanı olmadan İzmir olmaz. Başka türlü bir lojistik mümkün. Bize önderlik ettiğiniz için, adımları atmaya başladığınızda yanımızda olduğunuz, liderliğiniz için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer İzmir Yerel Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30 Kasım-1 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Murat Kurum İBB Başkanı adayı mı olacak? Cumhur İttifakı İstanbul adayı Murat Kurum mu? Kendi Düşen Ağlamaz 22.bölüm CANLI İZLE! 30 Kasım Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Ziya Selçuk Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı mı olacak? Merkez Bankası rezervi ne kadar oldu? TOPLAM REZERV! TCMB rezervi açıklandı Şampiyonlar Ligi haftanın 11'i! Haftanın 11'inde Galatasaray'dan kimler var, Ziyech var mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 30 Kasım GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 1 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 1 Aralık Cuma burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? TV 8.5 YAYIN AKIŞI: Bugün Tv 8.5'de hangi maçlar, diziler var 30 Kasım? Vergisiz telefon ne zaman alınabilir? Vergisiz telefon ayın kaçında, hangi tarihte başlayacak? İnji kimdir? İnji gerçek adı ne, nereli? İnji kaç yaşında? Nordsjaelland - Fenerbahçe maçı ne zaman? Nordsjaelland - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Club Brugge maçı ne zaman? Beşiktaş - Club Brugge maçı hangi kanalda, saat kaçta? Boykot listesi nedir? Boykot listesinde hangi ürünler var, hangi ürünler İsrail malı? Kolpaçino 4 fragman İZLE! Kolpaçino 4 fragman izleme linki! Kolpaçino 4 fragman nereden, hangi platformdan izlenir?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title