İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı - Haberler
Haberi Paylaş

İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı

AA - Ekonomi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fuar alanından görüntü-Katılımcıların halk oyunları ekipleri tarafından gösteri ile karşılanması-Adıyaman Filarmoni Orkestrasının müzik ziyafeti-ATSO Başkanı Mustafa Uslu'nun konuşması-Vali Vekili Murat Süzen'in konuşması-Fuarın açılış kurdelasının kesilmesi-Katılımcıların fuarda gezmesi İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı- Adıyaman'da ilk kez düzenlenen ve yaklaşık 65 firmanın katıldığı fuarda, yeni ürünler, malzeme ve teknolojik uygulamalar sergilendi- ATSO Başkanı Uslu: "Hem üreteceğiz, hem dünya pazarına açılacağız. İşte bunun yolu da bu tür fuarların tertiplenmesinden geçiyor" İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Adıyaman'da açıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fuar alanından görüntü-Katılımcıların halk oyunları ekipleri tarafından gösteri ile karşılanması- Adıyaman Filarmoni Orkestrasının müzik ziyafeti-ATSO Başkanı Mustafa Uslu'nun konuşması-Vali Vekili Murat Süzen'in konuşması-Fuarın açılış kurdelasının kesilmesi-Katılımcıların fuarda gezmesi İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı- Adıyaman'da ilk kez düzenlenen ve yaklaşık 65 firmanın katıldığı fuarda, yeni ürünler, malzeme ve teknolojik uygulamalar sergilendi- ATSO Başkanı Uslu: "Hem üreteceğiz, hem dünya pazarına açılacağız. İşte bunun yolu da bu tür fuarların tertiplenmesinden geçiyor" İnşaat Yapı Malzemeleri, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Adıyaman'da açıldı.Ziyaretçilerini 4 gün boyunca ağırlayacak fuarın açılışında konuşan Vali Vekili Murat Süzen, fuara 65 civarında katılımcının iştirak ettiğini, çevre illerden katılan işletmecileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.Fuarların sektörlerdeki gelişmeleri takip etmek ve yeni iş bağlantıları kurma noktasında çok büyük bir önem arz ettiğine işaret eden Süzen, " Adıyaman'da ilgili sektörlerin büyümesi ve ortalamanın üstünde bir gelişme sağlayabilmesi için bu fuarın olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu fuarın Adıyaman'a büyük sinerji ve güç katan bir organizasyon olarak görüyorum" diye konuştu. Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise Adıyaman'daki güzelliklerin tanıtılması noktasında fuarların da önemli olduğuna vurgu yaptı.Fuarın zamanlamasının önemli olduğuna dikkati çeken Kutlu, şunları kaydetti: "Bu fuarın zamanlaması da çok güzel olmuş. Adıyaman'da çok geniş bir alanda binlerce konutluk bir kentsel dönüşüme giriyoruz. Yine yeni imar alanları açılacak. Şehir adeta yenilenecek. Böyle bir zamanda inşaat yapı malzemelerinin, dekorasyonun ve mobilyanın büyük önemi var. Bu fuar da bundan sonra gelişecek ve büyüyecek Adıyaman'a adeta bir yol haritası çizecektir. "Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu da bundan sonra bu fuarları sürekli hale getireceklerini anlatarak, Adıyaman'ı hak ettiği yere getireceklerini aktardı.Kalkınmanın tek yolunun üretimden geçtiğini belirten Uslu, şöyle konuştu: " Adıyaman'ın bir yere gelmesini istiyorsak çok üreteceğiz. Ürettiğimizi de dünyaya pazarlamamız lazım. Hep üreteceğiz. Bu ülkenin kalkınmasının tek yolu budur. Ürettiğimizi de dünyaya pazarlayacağız. Sadece üretmek bir şey değil. Bir şey ifade etmiyor. Hem üreteceğiz, hem dünya pazarına açılacağız. İşte bunun yolu da bu tür fuarların tertiplenmesinden geçiyor."AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, satmanın yolunun tanıtımdan geçtiğini, tanıtım ve pazarlamanın en önemli ayağının ise fuar organizasyonları olduğunu dile getirdi.KOSGEB Müdürü Şükrü Mısırlı, fuarların amacının her zaman tanıtım olduğunu belirterek, bu nedenle bu organizasyonların Türkiye'de gün geçtikçe önem arz ettiğini ifade etti.Fuar Organizatörü Mustafa Gül ise şimdiye kadar hiçbir fuara katılmayan işletmeleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

AA / Ekonomi

Hüsrev Kutlu Mustafa Uslu Adıyaman Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title