Haberler

Honda Safety Türkiye yenilendi

Abone Ol

Honda'nın 2005 yılında Kocaeli Şekerpınar'da faaliyete başlayan Motosiklet Gelişim Merkezi Safety Türkiye, İstanbul Maltepe'deki yeni alanında 26 Mart'ta açılıyor.

Honda'nın 2005 yılında Kocaeli Şekerpınar'da faaliyete başlayan Motosiklet Gelişim Merkezi Safety Türkiye, İstanbul Maltepe'deki yeni alanında 26 Mart'ta açılıyor.

Honda'dan yapılan açıklamaya göre, Honda Safety Türkiye yenilendi.

Honda, "Herkes için Güvenlik" mottosu ile Motosiklet Gelişim Merkezi'ni İstanbul Maltepe'ye taşıyarak 12 bin metrekarelik parkuru ile Türkiye'nin en büyük motosiklet gelişim merkezine dönüştürdü.

Türkiye'de ilk kez hem asfalt hem de toprak olmak üzere 2 farklı alanda çalışma imkanı sunacak olan merkez, ehliyeti olan ya da olmayan tüm motosikletseverlere açık olacak.

Motosiklet kullanımının yanı sıra yolculu sürüş ve arazide sürüş gibi 7 farklı seviyede dersler sunulacak olan Safety Türkiye'de, 5 bin 800 metrekaresi asfalt, 4 bin 200 metrekaresi ise toprak olmak üzere 12 bin metrekarelik alanda yılda 2 bini aşkın kişiye hizmet verilmesi hedefleniyor.

Motosikletin doğru şekilde kullanılmasıyla güvenli ve keyifli bir ulaşım aracı olduğu bilincini artırmayı hedefleyen Honda, 17 yıl önce Kocaeli Şekerpınar'da açtığı Honda Motosiklet Gelişim Merkezi'nde bugüne kadar 22 bini aşkın kişiye hizmet verdi.

Honda, trafikte güvenlik konusunda 12 milyondan fazla insanın hayatına dokundu

Verilen bilgiye göre, dünya çapında 50 yılı yakın bir süredir trafikte güvenlik konusunda 12 milyondan fazla insanın hayatına dokunan Honda, Safety Türkiye ile motosiklet kullanım oranının sağlıklı bir şekilde artırılması için çalışırken, aynı zamanda motosiklet sürücüleri tarafından kaynaklanan kazaların da azalmasına destek olmayı hedefliyor.

Uzman kadrosu tarafından Honda Motosiklet Gelişim Merkezi'nde, statik sürüş teknikleri, fren çalışmaları, slalom, offset slalom, dönüşler, farklı viraj teknikleri, düşük süratte denge çalışması, engebeli zeminde sürüş, yokuşta duruş-kalkış, yokuşta manevra, panik fren, kaçınma manevrası gibi birçok farklı konu ele alınıyor.

Aynı anda hem asfalt hem de arazide sürüş yapılabilen merkezdeki asfalt parkurda, Honda CB650F ve CBF150 modelleri ile, toprak parkurda ise Honda CRF250L modeli ile çalışmalar yapılıyor.

2005 yılından bu yana Emniyet mensuplarına, Sağlık Bakanlığı ilk yardım personeline ve jandarma birimlerine de Safety Türkiye'de hizmet verilirken, Honda aynı zamanda üniversiteler, liseler ve motosiklet kulüpleri gibi farklı gruplarla düzenlediği "Güvenli Sürüş" seminerleri ile de bilinçli motosiklet sürücülerinin artması misyonunu bu merkezin dışına taşıyor.

Kaynak: AA / Ekonomi

Motosiklet Maltepe Türkiye Honda Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title