Haberler

Expo 2016 Antalya'ya Doğru

Abone Ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında Ankara'yı temsil etmek için bahçe kuracaklarını belirterek, "Ümit ediyorum Türkiye'ye turist açısından da çok ciddi bir katkısı olur.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında Ankara'yı temsil etmek için bahçe kuracaklarını belirterek, "Ümit ediyorum Türkiye'ye turist açısından da çok ciddi bir katkısı olur. EXPO, güzel Antalyamızda güzel bir etkinlik" değerlendirmesinde bulundu.

Gökçek, Antalya'nın Aksu ilçesinde çalışmalarında sona yaklaşılan EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret ederek, proje hakkında bilgi aldı.

EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Kazım Aydın ile EXPO'yu bagi aracı ile gezen Gökçek, 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak EXPO 2016 Antalya sergi alanında bahçe kuracaklarını ifade etti.

"Türkiye Tema Bahçeleri Projesi" kapsamında sergi alanına belediye olarak kuracakları bahçe çalışmalarını da inceleyen Gökçek, EXPO 2016 projesini çok beğendiğini vurguladı.

Ankara'yı EXPO'da en güzel şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan Gökçek, 10 farklı temada 15 dönümlük bir alanda yapılan bitki heykellerinin dikkat çekici olduğunu ifade etti.

Gökçek, EXPO 2016 Antalya sergi alanında kısa sürede güzel işler yapıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bazı bölümler özellikle dikkatimi çekti. Bilhassa bu yabancılara yaptırdığınız çiçek hayvanlar. Onlar çok hoşuma gitti. Tebrik ediyorum, kutluyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak geldik, yerimizi gördük. Elemanlarımızı gönderdik. İnşallah onların da ciddi bir hazırlığı olacak. Ankara'yı burada en güzel şekliyle temsil edelim istiyoruz. Ümit ediyorum ki Türkiye'ye turist açısından da çok ciddi bir katkısı olur. Güzel Antalyamızda güzel bir etkinlik. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve kutluyorum."

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Aydın, ziyarette Gökçek'e EXPO 2016 Antalya'nın simgesi şakayık takdim etti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Melih Gökçek Kazım Aydın Türkiye Antalya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Bursa su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İzmir su kesintisi listesi! TikTok Türkiye Sözcüsü Emir Gelen kimdir? Tiktok kapatılacak mı? Tiktok ne zaman kapatılacak? Tiktok yasaklandı mı? 7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti? Beşiktaş'ta sakat futbolcular! Hangi futbolcular Fenerbahçe maçında oynayamayacak? Kendi Düşen Ağlamaz 23.bölüm CANLI İZLE! 7 Aralık Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle!
title