Haberler

EİB, depremden etkilenen kadınlara mentörlük desteği sağlıyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ege İhracatçı Birlikleri, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerdeki 14 girişimci kadına yönelik mentörlük desteği içeren Export-Up Mentörlük Programı'nın 3. dönemini başlattı.

Ege İhracatçı Birliklerinin (EİB), 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki 14 girişimci kadına yönelik mentörlük desteğini içeren 3. dönem "Export-Up Mentörlük Programı" başladı.

EİB'den yapılan açıklamaya göre, programın açılışı, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, açılışta yaptığı konuşmada, depremin meydana geldiği andan itibaren, tüm mesailerini depremin yaralarını sarmaya harcadıklarını ifade etti.

Türkiye'nin ilerlemesi, çok seslilik ve demokrasi için taşın altına elini koyan kadınlara ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Eskinazi, "Biz EİB olarak Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında öncü bir rol üstleniyoruz. Çünkü ana misyonumuz sürdürülebilir kalkınmaya destek olmak." ifadelerini kullandı.

EİB Export-Up Mentörlük Programı'nın yeni dönemini, afet bölgesine yönelik kurgulamak için Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini, onların katkıları, yönlendirmeleri ile takvimi belirlediklerini ifade eden Eskinazi, Ege İş Kadınları Derneği işbirliğiyle, ticari faaliyetleri sekteye uğrayan 11 ildeki 14 kadın girişimci için program hazırladıklarını ifade etti.

Programda verilecek eğitim, danışmanlık ve deneyim paylaşımları ile girişimcilerin tekrar ihracata dönmelerini amaçladıklarını ifade eden Eskinazi, "Programın yine 6 ay sürmesini planlıyoruz. Hedef pazar belirleme, global pazarlama stratejisi, e-ihracat, start-up kültürü ve birçok enstrümanı içinde barındıran yeni nesil devlet yardımları hakkında eğitimler de verilecek." diye konuştu.

EİB Export-Up Mentörlük Programı'nın yeni döneminde, afet durumu nedeniyle ticari faaliyetleri sekteye uğrayan Adıyaman'dan 3, Diyarbakır'dan 3, Gaziantep'ten 3, Hatay'dan 3, Kahramanmaraş'tan 1 ve Malatya'dan 2 olmak üzere toplam 14 kadın girişimciye eğitim ve danışmanlık verilecek, deneyim paylaşımı yapılacak.

Kaynak: AA / Ekonomi

Kahramanmaraş Jak Eskinazi Türkiye Ege Eğitim Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Açıköğretim sınavları ne zaman? AÖF SINAV TARİHLERİ! CUMA MESAJLARI 2023: Whatsapp, Facebook en iyi Cuma mesajları! En güzel, kısa, anlamlı Cuma mesajları! Hafta sonu hava yağmurlu mu? 8-9-10 Aralık yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi? Mesut Yar hangi partiden aday? Mesut Yar Belediye Başkanı Aday Adayı mı oldu, hangi partiden aday oldu? Tevfik Göksu kimdir? FOX Çalar Saat konuğu Tevfik Göksu kaç yaşında, nereli? Tevfik Göksu biyografisi! VİZESİZ YUNAN ADALARI LİSTESİ | Hangi Yunan adaları vizesiz? Yunanistan kapıda vize ücreti ne kadar? Yunan adalarına nasıl gidilir? 7 günlük turist vizesi hangi tarihlerde geçerli? Yunanistan 10 ada vize muafiyeti ne zaman başlayacak? SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title