Haberi Paylaş

Çukurovalı arıcıların yaylalara yolculuğu başlıyor

Ekonomi Haberleri

Çukurovalı arıcıların yaylalara yolculuğu başlıyor Narenciye ballarını hasat eden arıcılar, rengarenk çiçeklerin açtığı yaylalara çıkmaya hazırlanıyor Adana'nın Kozan ilçesinde narenciye bahçelerindeki mesailerini tamamlayan arıcılar, rengarenk çiçeklerin açtığı yaylaların yolunu tutmaya başlıyor.

Çukurovalı arıcıların yaylalara yolculuğu başlıyor

Narenciye ballarını hasat eden arıcılar, rengarenk çiçeklerin açtığı yaylalara çıkmaya hazırlanıyor

ADANA - Adana'nın Kozan ilçesinde narenciye bahçelerindeki mesailerini tamamlayan arıcılar, rengarenk çiçeklerin açtığı yaylaların yolunu tutmaya başlıyor.

Çukurova'daki narenciye balı hasadı tamamlanıyor. Bal üreticisi olan Şakir Yiğenoğlu, bal hasadını yapan arıcıların yayla yolculuğuna başladığını belirterek, "Portakallar bu yıl güzel çiçek açtı ve çiçek dönemi bitti. Yaylalara hazırlanıyoruz. Doğa ile iç içe olmak arı ile çiçekler ile olmak çok güzel" dedi.

38 yıldır arıcılık yapan Ali Erdem de, "Bu yıl sezon fena geçmedi. Narenciyede çiçek kalmadı. Çukurova'da sezonu bitti. Azığını yaptı. Bal fena değil. Artık yaylara gitme zamanı. Diyarbakır'a, Muş'a Kayseri'ye gidenler var. Pandemiden dolayı doğa daha temizdi ve arılar daha güzel çalıştı" dedi.

Binboğa Bal Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Zararsız ise 1500 üyeleri bulunduğunu belirterek, bölgede narenciye balında hasadın sonuna gelindiğini aracıları en fazla iklim şartlarının etkilediğini söyledi.

İhlas Haber Ajansı / Beril Solmuşgül - Ekonomi

Narenciye Kozan Hasat Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title