Haberler

Baraj ve sulama projeleri için acele kamulaştırma kararları

Son Güncelleme:
Abone Ol

Baraj ve sulama projeleri kapsamında bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararlaştırıldı. Yatağan 2. Merhale Projesi, Çine Projesi ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin içme suyu ihtiyacının karşılanması için yapılan projelerde kullanılmak üzere taşınmazlar kamulaştırılacak.

Baraj ve sulama projeleri kapsamında bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Yatağan 2. Merhale (Girme Barajı ve Sulaması) Projesi kapsamında Muğla'nın Yatağan ilçesi Bağyaka Mahallesi'ndeki, Çine Projesi bünyesindeki "Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım İnşaatı İşi"nin gerçekleştirilmesi amacıyla Aydın'daki, Çamur Barajı ve Sulaması Projesi (DOKAP) kapsamında Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi Çamur Mahallesi'ndeki bazı taşınmazların Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin içme suyu ihtiyacının karşılanması için projelendirilen su terfi/isale hattı, enerji nakil ve üretim hattı ve yapıları ile su yapılarının inşa edilmesi amacıyla ildeki bazı taşınmazların da Gaziantep Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Gaziantep Yatağan İnşaat Enerji Ekonomi Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title