Haberi Paylaş

Bakan Nebati: "Türkiye Ekonomi Modelimiz Meyvelerini Bugün Olduğu Gibi Yarın da Vermeye Devam Edecek"

Ekonomi Haberleri

Bakan Nebati: 'Türkiye Ekonomi Modelimiz Meyvelerini Bugün Olduğu Gibi Yarın da Vermeye Devam Edecek'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, haziran ayında sanayi üretiminin piyasa beklentisinin oldukça üzerinde olduğunu belirterek, “Türkiye Ekonomi Modelimiz meyvelerini bugün verdiği gibi yarın da vermeye devam edecek” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, haziran ayında sanayi üretiminin piyasa beklentisinin oldukça üzerinde olduğunu belirterek, "Türkiye Ekonomi Modelimiz meyvelerini bugün verdiği gibi yarın da vermeye devam edecek" dedi.

Bakan Nebati, Twitter'dan sanayi üretimi, ticaret ve hizmet sektörleri ciro endeksleri ve perakende satış rakamlarını değerlendirdi. Nebati, açıklamasında şöyle dedi:

"Küresel ölçekte ekonomik koşulların zorlaştığı haziran ayında dahi sanayi üretimimiz piyasa beklentisinin oldukça üzerinde bir gerçekleşmeyle, yıllık bazda yüzde 8,5 oranında artış kaydetmiştir. Böylece ikinci çeyrekte sanayi üretimi artışımız yüzde 9,4 olmuştur. Ticaret ve hizmet sektörleri ciro endeksleri ve perakende satışlardaki olumlu görünüm, kuvvetli sanayi üretimi ile birlikte ikinci çeyreğe ilişkin güçlü büyüme beklentimizi daha da pekiştirdi. Ülkemizin kalkınmasını ve vatandaşlarımızın refahını önceleyen; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı Türkiye Ekonomi Modelimiz meyvelerini bugün verdiği gibi yarın da vermeye devam edecek."

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Ekonomi Türkiye Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title