Avro Bölgesi, üçüncü çeyrekte yüzde 2,2 büyüdü - Haberler
Haberi Paylaş

Avro Bölgesi, üçüncü çeyrekte yüzde 2,2 büyüdü

AA - Ata Ufuk Şeker - Ekonomi
 - Güncelleme:
Avro Bölgesi, üçüncü çeyrekte yüzde 2,2 büyüdü

Avro Bölgesi ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,2 büyüme gösterdi.

Avro Bölgesi ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşediği üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,2 büyüme gösterdi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), AB ve Avro Bölgesi'nin 2021 yılı üçüncü çeyrek büyüme ve istihdam verilerini açıkladı.

Buna göre, AB'de mevsimsellikten arındırılmış Gayrisafi Yurt içi Hasıl (GSYH), bu yılın üçüncü çeyreğinde önceki çeyreğe göre yüzde 2,1, 2020'nin üçüncü çeyreğine kıyasla da yüzde 4,1 arttı.

Avro Bölgesi'nde de GSYH, 2021'in üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,2, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 3,9 yükseldi.

GSYH, yılın ikinci çeyreğinde de Avro Bölgesi'nde yüzde 2,2, AB'de yüzde 2,1 artmıştı.

Söz konusu dönemde önceki çeyreğe kıyasla Almanya yüzde 1,7, Fransa yüzde 3, İtalya yüzde 2,6 ve İspanya yüzde 2 büyüdü.

Geçen yılın aynı dönemine kıyasla ise Almanya yüzde 2,6, Fransa yüzde 3,3, İtalya yüzde 3,9, İspanya yüzde 2,7 büyüme gösterdi.

AB ve Avro Bölgesi'nde istihdam, 2021'in üçüncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,9, 2020'nin üçüncü çeyreğine kıyasla da yüzde 2,1 arttı.

AA / Ata Ufuk Şeker - Ekonomi

Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Avrupa Birliği Gayrisafi İstihdam Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title