Avro Bölgesi'nde perakende satışlar kasımda arttı - Haberler
Haberi Paylaş

Avro Bölgesi'nde perakende satışlar kasımda arttı

AA - Ata Ufuk Şeker - Ekonomi
 - Güncelleme:
Avro Bölgesi'nde perakende satışlar kasımda arttı

Avro Bölgesi'nde perakende satışlar, Kasım 2021'de aylık bazda yüzde 1 yükselerek beklentileri aştı.

Avro Bölgesi'nde perakende satışlar, Kasım 2021'de aylık bazda yüzde 1 yükselerek beklentileri aştı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Avro Bölgesi'nin Kasım 2021 dönemine ilişkin perakende satış verilerini yayımladı.

Buna göre, AB'de perakende satışlar, kasımda bir önceki aya kıyasla yüzde 0,9, 2020'nin aynı dönemine göre de yüzde 7,9 arttı.

Avro Bölgesi'nde de perakende satışlar kasım ayında ekime kıyasla yüzde 1, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 yükseldi. Perakende satışlara ilişkin piyasa beklentisi, aylık yüzde 0,5 daralma ve yıllık yüzde 5,6 artış yönündeydi.

AB ülkeleri arasında kasımda bir önceki aya kıyasla perakende satışlarda en yüksek artış yüzde 4,9 ile İspanya'da, yüzde 4 ile Lüksemburg'da ve yüzde 2,8 ile Portekiz'de gerçekleşti. En fazla düşüş ise yüzde 4,1 ile Avusturya'da, yüzde 3,6 ile Letonya'da ve yüzde 3,1 ile Hırvatistan'da oldu.

Perakende satışlar, yıllık bazda Slovenya'da yüzde 41,1, Fransa'da yüzde 22,7, Polonya'da yüzde 14,5 artarken, Letonya'da yüzde 3,6, Almanya'da yüzde 2,8 ve Finlandiya'da yüzde 1,9 geriledi.

AA / Ata Ufuk Şeker - Ekonomi

Avrupa Birliği, Letonya, Kasım, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title