Haberler

Aras EDAŞ'tan iş garantili eğitim projesi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Aras EDAŞ, Erzurum merkezli hizmet sahasında istihdama katkı sağlamak için iş garantili bir proje başlattı. Şirket, 100 lise mezununun başvurusunu değerlendirdi ve 80 genci eğitim programları çerçevesinde işe aldı. Önümüzdeki ay 20 genç işbaşı yapacak. Proje, diğer illerde de uygulanması için Milli Eğitim Müdürlükleri ile görüşmelere başlandı.

- Aras EDAŞ'tan iş garantili eğitim projesi

ERZURUM - Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır illerini içine alan hizmet sahasının elektrik dağıtım hizmetlerini yerine getiren Aras EDAŞ, istihdama katkı için iş garantili proje geliştirdi. İlk etapta 100 lise mezunun başvurusunu değerlendiren şirket bunlardan 80'ni eğitim programları çerçevesinde bünyesine aldı. Önümüzdeki ay gençlerden 20'si işbaşı yapacak. Pilot bölge olarak Erzurum'dan projeyi başlatan şirket Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır'da benzeri bir çalışma için Milli Eğitim Müdürlükleri ile görüşmeye başladı.

"Lise mezunu gençlerimiz işsiz kalmasın"

Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, yaklaşık 2 bin 200 civarında bir istihdamları olduğunu belirterek, "Çalışanlarımızın büyük bölümü elektrik mühendisi veya elektrik teknisyeni. Yaptığımız iş gereği son yıllarda elektrik teknisyeni bulmakta güçlük çekiyoruz. Bunun için bir proje geliştirdik. Meslek liselerinde yeni mezun olacak arkadaşlarımıza Mayıs ayı itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğümüzde de bir protokol yaparak bölgemizde bulunan sanat okullarını işbirliğine gittik. Okullara müracaat formları bıraktılar. Okullarımız işe ihtiyacı olan ve istekli gençleri şirketimize yönlendirdiler. İlk etapta Erzurum'dan yüzün üzerinde bir başvuru geldi. Bu arkadaşların tamamını davet ettik. Öncelikle bu arkadaşlara eğitim veriyoruz. Ondan sonra da bünyemize alıp, çalıştıracağız. Üç gün bu arkadaşlarımıza eğitim verdik. ve bunları sınava tabi tuttuk. Sınavdan sonra da mülakata aldık. Bunların bir bölümümü Ekim itibariyle işe başlatacağız. Diğer arkadaşlarımızın eğitim süreçleri devam edecek. Onları da belli bir seviyeye geldikçe kademeli olarak bünyemize katmayı tasarlıyoruz. Hedefimiz bölgemizdeki gençlere iş imkanı sağlamak ve özellikle lise mezunu gençlere fırsat vermek. Hedefimiz sanat okullarının eğitim seviyelerine katkı sağlayarak gençlerimizi meslek sahibi edinmesine, meslek sahibi olmasına katkı sağlamak. Hem kendi ihtiyacımızı hem de sektörün ihtiyacını karşılayacak bir proje." diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Erzurum Eğitim Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Hakim Ziyech ve Hadise sevgili mi? İyi Parti-Zafer Partisi ittifak yapacak mı? 2024 yerel seçimlerde Zafer Partisi-İyi Parti ittifakı olacak mı? Devlet Bahçeli hasta mı, neden grup toplantısına katılmadı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 5-6 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Antalya su kesintisi listesi! MasterChef 1. eleme adayları kim oldu? 5 Aralık eleme potasında kimler var? 5 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Konya su kesintisi listesi! MasterChef canlı izle! 5 Aralık Salı MasterChef 2023 170.yeni bölüm canlı izle! TV8 MasterChef canlı izle! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Aile canlı izle! Show TV Aile 23. bölüm canlı yayın izleme linki var mı? Aile dizisi nereden izlenir? Aile yeni bölümde neler olacak? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 5-6 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Üç Kız Kardeş CANLI İZLE! 5 Aralık Üç Kız Kardeş 66 . bölüm CANLI İZLE!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title