Haberi Paylaş

Antalya haberleri! Muratpaşa Belediyesi'nde Tis Kutlaması

Ekonomi Haberleri

Antalya habere göre Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, toplu iş sözleşmesinin imzalanması dolayısıyla düzenlenen kutlamada “Mücadelemiz hem insanlarımızın onurlu bir şekilde alın teriyle çalışıp geçimini sağlayabilmesi hem de ülkemizin aydınlık geleceğini tanzim edecek kamucu bir yaklaşımın hizmet kalitesiyle toplumda tasvip edilebilir olması. Bunun ikisinden de vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, toplu iş sözleşmesinin imzalanması dolayısıyla düzenlenen kutlamada "Mücadelemiz hem insanlarımızın onurlu bir şekilde alın teriyle çalışıp geçimini sağlayabilmesi hem de ülkemizin aydınlık geleceğini tanzim edecek kamucu bir yaklaşımın hizmet kalitesiyle toplumda tasvip edilebilir olması. Bunun ikisinden de vazgeçmiyoruz" diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi'nde yaklaşık 2 bin 200 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imzalanması, belediye fuayesinde, işçiler, Belediye-İş Sendikası yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve Başkan Ümit Uysal'ın da katıldığı törenle kutlandı. Davul-zurna eşliğinde halayların çekildiği kutlamalarda işçiler, "Enflasyon karşısında emekçisini ezdirmeyen Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal'a teşekkür ederiz" yazılı pankart astı.

ANTALYA ÖLÇEĞİNDE EN İYİSİ

İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle en düşük ücret, bayram ikramiyesi gibi ek ödemeler hariç 7 bin lira olurken; kutlamalarda konuşan Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan, "Belediyemiz bütçesi dahilinde yapılması gerekeni, en iyisini kırmadan dökmeden, Antalya ölçeğinde yapmak için bize destek olan Sayın Belediye Başkanımız Ümit Uysal ve komisyonda emeği geçen herkese sendikamız ve emekçilerimiz adına ayrı ayrı teşekkür ederiz. İnşallah daha iyi günlerde bir araya geliriz" diye konuştu.

TİS görüşmeleri sürecinde birtakım dedikoduların oluştuğunun da altını çizen Mercan, "Biz bir aileyiz. Bu aile içerisinde gerçekten emeğe, alın terine bu süreçte destek veren Başkanımız Ümit Uysal'a ve ekibine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hepimiz için hayırlı olsun" dedi.

İKİ YÜKÜMLÜLÜK

Başkan Uysal ise görüşmelere katılan herkese teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"İki yükümlülüğümüz var. Bu iki yükümlülük arasında makul bir denge kurmaya çalışıyoruz. Bu denge, çocuklarımızın geleceğini karartmayacak ama aynı zamanda ülkemizi sosyal, laik, hukuk devleti ekseninde tutacak, Türkiye'mizin geleceğini hem müreffeh hem demokratik olarak değerlendirecek bir kamu yönetiminin başarısını ve hizmet önceliğini aksatmayacak. Mücadelemiz, kamu bütçesinde hem bu hizmetlere hem de emekçilerimizin geçimine yetebileceği en makul oranı tutturabilmek. Mücadelemiz hem insanlarımızın onurlu bir şekilde alın teriyle çalışıp geçimini sağlayabilmesi hem de ülkemizin aydınlık geleceğini tanzim edecek kamucu bir yaklaşımın hizmet kalitesiyle toplumda tasvip edilebilir olması. Bunun ikisinden de vazgeçmiyoruz."

GELİR ADALETİ VURGUSU

Kamu kurum ve kuruluşlarında gelir adaletinin son derece bozuk olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, "Adalet kaygısı zayıf bir kamu yönetimi geleneğinin yarattığı sonuçları, sıkıntıları hep beraber yaşıyoruz. Elimizden gelenin azamisini yapmaya gayret ettik. Ama şunu ifade edeyim, çok daha iyi şartları Türkiye'miz, insanlarımız, işçilerimiz, emekçilerimiz hak etmektedir" diye konuştu.

Belediyenin Kariyer Merkezi'nin günlük 110 başvuru aldığını da aktaran Başkan Uysal, "Türkiye'mizin geleceğiyle ilgili rüyalarımızı ve hayallerimizi hiç unutmadığınız için, yüksek kamu hizmeti kalitesini korumaya gayret ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bizler de mevcut olanaklar çerçevesinde elimizden gelenin en iyisini bu dengeler içerisinde yapmaya gayret ediyoruz" dedi.

Kutlamalarda Belediye-İş Sendikası yönetimi Başkan Uysal'a teşekkür çiçeği ve plaketi takdim etti. Muratpaşa Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imza kutlaması hep birlikte yenen öğle yemeğiyle sona erdi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Ümit Uysal Muratpaşa Antalya Yerel Ekonomi Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title