Haberler

Ankara'nın Bala ilçesinde Flake Yem Üretim Tesisinin İnşası Devam Ediyor

Güncelleme:

Bala Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Bala Bahçekaradalak yol ayrımında inşaatı süren Flake Yem Üretim Tesisinin yüzde 40'ı tamamlandı. Tesisin hizmete girmesiyle Bala ve çevre ilçelerde üretilen arpa, yulaf ve mısırdan flake yem üretilebilecek. Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle kurulan tesiste saatte 10 ton yem üretimi gerçekleştirilecek ve tarım işletmelerinin ürettiği tahılın kalitesi artırılacak.

Ankara'nın Bala ilçesinde Flake Yem Üretim Tesisinin inşası devam ediyor.

Bala Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bala Bahçekaradalak yol ayrımında inşaatı süren tesisin yüzde 40'ı tamamlandı. Tesisin hizmete girmesinin ardından Bala ve çevre ilçelerde üretilen arpa, yulaf ve mısırdan flake yem üretilebilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteği ile belediye tarafından 500 metrekare kapalı alanda kurulacak tesiste saatte 10 ton yem üretimi gerçekleştirilebilecek. Tesisle birlikte tarım işletmelerinin ürettiği tahılın kalitesi artıracak ve hayvancılık işletmelerinin yem giderlerinde de yaklaşık yüzde 50'ye varan tasarruf sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, ilçeye yeni eserler kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, "Tarımın temelini oluşturan toprağımızın bereketini değerlendirerek sürdürülebilir bir tarım anlayışını benimsiyor, çalışmalarımızı bu kapsamda sürdürüyoruz. Bala Flake Yem Tesisimiz ilçemize, Ankara'mıza hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Ankara Bala İnşaat Ekonomi Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title