Haberler

Ağrı'da Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 500 işletmeye 250 adet sebze fidesi dağıtıldı

Güncelleme:

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ağrı'da başlatılan Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 500 işletmeye 250 adet sebze fidesi dağıtıldı. Dağıtılan fidelerin çiftçilerin emekleriyle kentin tarımına katkı sağlaması hedefleniyor.

Ağrı'da "Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi" çerçevesinde 500 işletmeye 250 adet sebze fidesi dağıtıldı.

Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından kentte sebze üretim alanlarının arttırılması amacıyla başlatılan "Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi" çerçevesinde sebze fidesi dağıtıldı. Proje ile her bir çiftçiye 75 domates, 75 salatalık, 50 biber fidesi olmak üzere toplam 500 işletmeye yüzde 75 hibe ile 100 bin adet sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirildi. Tarım Park'ta düzenlenen sebze dağıtım programına katılan Ağrı Valisi Mustafa Koç, dağıtılan fidelerin çiftçilerin emekleriyle kentin tarımına katkı sağlayacağını ifade ederek, "Hem ilimizdeki tarımsal verimliliğin artırılması hem de çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmesi için sebze fidesi dağıtarak, sebzeciliğin yaygınlaştırılması için gayret göstereceğiz. Buradaki en önemli faktör çiftçilerimiz. Onlar bu işi ne kadar sahiplenirlerse bizler de o kadar başarılı oluruz. Tarımsal ve hayvansal üretimin hem ilimiz açısından hem çiftçilerimiz açısından hem de üreticilerimiz açısından ne kadar stratejik bir öneme sahip olduğunun bilincinde olarak, üreten ve alın teri döken çiftçilerimizi her zaman ve her alanda desteklemeye gayret göstereceğiz. Teslim ettiğimiz bu fidelerin Ağrı'mızın bereketli topraklarıyla buluşması ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını alması dileklerimle bu projeye emek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi. - AĞRI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı Ağrı Çiftçilik Tarım Ekonomi Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title