Aa ve Tika'nın İş Birliğinde Enerji Muhabirliği Eğitimi Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Aa ve Tika'nın İş Birliğinde Enerji Muhabirliği Eğitimi Başladı

AA - Ekonomi
Aa ve Tika'nın İş Birliğinde Enerji Muhabirliği Eğitimi Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Anadolu Ajansı (AA) koordinasyonunda yabancı gazeteciler için düzenlenen "Enerji Muhabirliği Eğitimi" başladı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Anadolu Ajansı (AA) koordinasyonunda yabancı gazeteciler için düzenlenen "Enerji Muhabirliği Eğitimi" başladı.

AA'nın nitelikli alan muhabiri yetiştirme vizyonu çerçevesince, AA Haber Akademisi bünyesinde düzenlenen eğitim programına Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Ukrayna, Özbekistan ve Moğalistan'tan 23 kişi katılıyor.

Program süresince, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Türkiye Petrolleri'nden uzmanların yanı sıra AA Enerji ve Ekonomi Haberleri Editörleri, Ankara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü ve Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü'nden (EPPEN) akademisyenler eğitim verecek.

Katılımcılara, Temel Haber Yazım, Enerji Muhabirliği ve Röportaj Tekniklerinin yanı sıra Enerji Hukuku, Bölgesel Enerji Politikaları, Dünyada Doğalgaz ve Petrol, AA'nın Uluslararası Yayın Politikaları ve Uygulamalı Görsel Teknikler alanlarında bilgi aktarılacak.

Son yıllarda uluslararası ajanslar ve bölgesel medya kuruluşlarıyla iş birliğini artıran AA'nın yeni eğitim programının birinci aşaması 23 Ekim - 4 Kasım, ikinci aşaması ise 6 -17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcıların sertifika alacağı eğitimin birinci aşamasında 86 saatlik, ikinci aşamasında ise 78 saatlik pratik ve teorik dersler yer alacak. Türkçe yapılacak eğitim süresince Rusça simültane çeviri desteği sağlanacak.

Enerji Haberleri Editörlüğü ile 2014'ten bu yana Türk enerji sektörünü ve yatırım olanaklarını dünyaya, uluslararası enerji arenasındaki gelişmeleri ise Türk okuyuculara aktaran Anadolu Ajansı, Türkiye'de Dünya Enerji Kongresi, Dünya Petrol Kongresi ve Dünya Enerji Düzenleme Konferansı gibi birçok uluslararası etkinliğe de resmi basın sponsorluğu desteği verdi.

AA / Ekonomi

Anadolu Ajansı, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title