Haberi Paylaş

3. Antalya Dijital Zirvesi

3. Antalya Dijital Zirvesi

Ekonomi Haberleri

Antalya'da, turizm sektörünün dijital dünyaya yansımasını değerlendirmek amacıyla 3. Antalya Dijital Zirvesi düzenledi.

Antalya'da, turizm sektörünün dijital dünyaya yansımasını değerlendirmek amacıyla 3. Antalya Dijital Zirvesi düzenledi.

Kentte bir otelde gerçekleştirilen zirvede, "Dijital dönüşüm ve turizme etkileri", "Satış ve pazarlama", "Üçüncü yaş turizmi", "Her şey dahil sistemi" başta olmak üzere bazı konular değerlendirildi.

Programda, reklam, medya, pazarlama, satış ve iletişim dünyasının yöneticileri ve çalışanlar katıldı.

Yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda, CRM Medya Reklam Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı turizmdeki dijital dönüşümü konuştu.

Konuşmacılardan CRM Medya Reklam Ajans Başkanı Becer, turizmde dijital dönüşüm sağlandığı taktirde Türkiye'nin marka değerinin artacağını belirterek, şunları söyledi:

"Türkiye, turizm sektöründe de 4.0'a geçmeli. Turizmde dijitalizasyon şart. Eğer turizmde bu ivmeyi sağlayabilirsek hem Türkiye'nin marka değerini arttırabiliriz hem de daha yüksek gelirli, A+ hizmet almak isteyen hedef kitleleri Türkiye'ye çekebiliriz. Dijital dönüşümü sağlayan her işletme marka değerini artıracağı gibi ülkemizin dünyadaki turizm marka algısını oluşturacaktır."

Becer, müşteri memnuniyetiyle daha fazla turistin geleceğini, böylece turizmde 2023'te hedeflenen 50 milyar dolardan ziyade 100 milyar dolar gelir elde edilebileceğini vurguladı.

Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Çakır da turizm çeşitliliğinin artması gerektiğine ve üçüncü yaş turizminin çok önemli bir gelir kaynağı olduğuna işaret etti.

Avrupa nüfusunun büyük bölümünün yaşlı olduğunu ve bunu turizm için değerlenmek gerektiğini aktaran Çakır, şunları kaydetti:

"Güzel bir devlet politikası ile 15 milyon turist hemen hazır olacak. Kışın boş kalan otellerimizi de doldurmuş olacağız. Ben iki gün önce Yunanistan'daydım. Kaldığımız oda sadece oda kahvaltı 200 avroydu. Bizde her şey dahil 35 avroya veriyoruz. Bunları değerlendirmek lazım. Bugün hala geç değil. Beş yıl sonra 2023'te cumhuriyetin yüzüncü yılını kutlayacağız. Eğer doğru politika izlenirse 100 milyon turist ve 100 milyon dolar hayal değil. Türkiye'nin petrolü de mücevheri de turizmdir."

AA / Ekonomi

Ekonomi Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title