Haberler

2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı, işbirliği fırsatları sunuyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Çin'deki Avrupa Birliği (AB) Ticaret Odası, 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı'nı (2023 CIFTIS) daha fazla işbirliği fırsatları yakalamak için bir şans olarak görüyor. Fuar, yüz yüze görüşmeler ve müzakereler için bir platform sağlayacak.

Çin'in başkenti Beijing'deki Çin Ulusal Kongre Merkezi'nin iç kısmı, 1 Eylül 2023. (Fotoğraf: Liu Lingyi/Xinhua)

BEİJİNG, 2 Eylül (Xinhua) -- Çin'deki Avrupa Birliği (AB) Ticaret Odası, 2-6 Eylül tarihleri arasında Beijing'de düzenlenen 2023 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı'nı (2023 CIFTIS) daha fazla işbirliği fırsatları yakalamak için bir şans olarak görüyor.

Çin'deki AB Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Carlo D'Andrea, Cuma günü Xinhua'ya verdiği demeçte, "2023 CIFTIS'deki yüz yüze görüşmeler ve müzakereler daha fazla bağlantı ve fırsatın önünü açacak" dedi.

155.000 metrekare sergi alanı sunan 2023 CIFTIS'de fiziki katılımla düzenlenecek etkinlikler için 2.400'den fazla işletme kayıt yaptırdı. Çin Ticaret Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre bu rakamlar önceki fuara göre artış olduğunu gösteriyor.

Bu D'Andrea'nın CIFTIS'e ikinci katılışı. D'Andrea, fuarı Çin'de iş ortamını daha iyi anlamak için bir fırsat olarak görüyor.

D'Andrea, "Geçtiğimiz yılda birçok işletmenin dijitale geçtiğini ve hizmetlerin giderek daha fazla yapay zeka aracılığıyla sağlandığını gördük. Evrilmeye devam ederek bu hızla değişen ortama uyum sağlamamız gerekiyor" dedi.

Asya merkezi Shanghai'da yer alan bir uluslararası hukuk firması olan D'Andrea & Partners Legal Counsel'in kurucusu ve ortağı olan ve yaklaşık 20 yıldır Çin'de yaşayan D'Andrea, Çin'deki hizmet ticaretinin giderek daha küresel hale geldiğine tanıklık ettiğini söylüyor.

D'Andrea, "Artık bir işletmeler ağımız var ve dikey entegrasyonda bulunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda küresel yabancı yatırımcılara yardım sağlıyor ve onların yurtdışına iş yapma ihtiyaçlarına cevap veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Çin'in Shanghai, Beijing ve Shenzhen gibi büyük kentlerinde ofisleri olan bu hukuk firmasının yeni ofisi, Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin Suzhou kentinde açılacak. Bu, şirketin Çin'deki 7. hukuk bürosu olacak.

"Suzhou, İtalyan şirketlerinin büyük sanayi gruplarının olduğu bir kent" diye belirten D'Andrea, "2023'ün Çin'in yeniden başlayacağı bir yıl olacağına inanıyoruz. Küresel olarak yatırımda bulunmak isteyenler için daha fazla fırsatlar sunacağını umuyoruz" diye ekledi.

Hukuk firmasının işlerinin Çin'de oldukça hızlı büyüdüğünü kaydeden D'Andrea, bunun nedeninin sadece kendi uzmanlıkları olmadığını, aynı zamanda birçok çok uluslu şirketin Çin'e yatırımlarını sürdürmeyi küresel gelişimlerinin kilit önemdeki bir unsuru olarak görmeleri nedeniyle olduğunu belirtti.

D'Andrea, "Üyelerimiz, Çin'in inovasyon ekosisteminde rol oynamak gerektiğine, bunun için de Çin'de bulunmak gerektiğine inanıyor. Üyelerimiz, Çin'deki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini genişletmeye de istekli" diye konuştu.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Çin Halk Cumhuriyeti Avrupa Birliği Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title