Ekonomi profesörü telefon dolandırıcılarının hedefi oldu

Ekonomi profesörü telefon dolandırıcılarının hedefi oldu

28.10.2020 12:39 | Son Güncelleme: 28.10.2020 13:17
Ekonomi profesörü telefon dolandırıcılarının hedefi oldu

Özel bir üniversitede görevli ekonomi uzmanı Prof. Dr. Seyfettin G., telefon dolandırıcılarının hedefi oldu.

Özel bir üniversitede görevli ekonomi uzmanı Prof. Dr. Seyfettin G., telefon dolandırıcılarının hedefi oldu. Prof. Dr. Seyfettin G.'yi bankadan aradıklarını söyleyerek tüm bilgilerini alan dolandırıcılar, profesörün 23 bin 900 lirasını başka bir hesaba aktardı.

Prof. Dr. Seyfettin G. kendisini telefonla dolandıran şüpheliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Seyfettin G., şikayet dilekçesinde kendisine telefonla ulaşan dolandırıcıların, bankadan aradığını söyleyerek hesap işletim ücreti olan bin 321 liranın iadesi için TC kimlik numarasını ve anne kızlık soyadını paylaşmasını istedi. Seyfettin G., de tüm bilgilerini paylaştı. Telefonuna mesaj olarak gelen şifreyi dolandırıcıya veren Seyfettin G.'yi, telefonu kapadıktan 10 saniye sonra gerçek banka görevlisi arayarak dolandırılmaya çalışıldığını söyledi. İncelemede Seyfettin G.'nin hesabındaki paranın toplam 23 bin 900 liranın başka hesaba aktarıldığı anlaşıldı. Seyfettin G.'nin söz konusu şikayeti suç yeri itibariyle yetkisizlik kararıyla Beykoz Savcılığı'na gönderildi. 


- İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title