Ekinözü Haberleri

Ekinözü haber, Ekinözü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ekinözü - 06.01.2019
Kahramanmaraş'ta Aşırı Yağışlar Heyelana Neden Oldu
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Onur Erdi, heyelanların ardından tüm ekipleri seferber ettiklerini söyledi. Erdi, şöyle konuştu: "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak kış çalışmaları kapsamında Topçalı Sulu Yayla, Çukurhisar Kaynar, Kumarlı, Ayşepınarı, Ilıca, Muratlı, Kısık, Saygılı, Şuur, Çokran, Sır, Ekinözü Alişar, Yenikale Bekirli, Yenicekale Başkonuş, Yenicekale Halıtlı, Hacıibrahim Uşağı, Kozcağız, Öşlü, Dulkadiroğlu Bulanık, Dereli, Kalekaya, Payamlı Kabaktepe, Göksün Mürsel, Keklikoluk, Göynük, Bozhüyük, Altınova grup yollarımızda meydana gelen heyelan ve toprak kaymaları sonucu yollarımızda temizlik çalışmaları yapılmış ve ulaşımda aksama yaşanmamaktadır.
Ekinözü - 30.12.2018
Kahramanmaraş ve Adıyaman'daki Eğitime Kar Engeli
Kahramanmaraş'ın Göksun, Ekinözü, Andırın ve Elbistan ilçeleri ile Adıyaman'ın Besni, Tut, Çelikhan ve Sincik ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verilmesi kararı alındı.
Ekinözü - 30.12.2018
Kahramanmaraş'ta Eğitime Kar Engeli
Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Çağlayancerit ilçelerinde kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Ekinözü - 30.12.2018
Şarampole Devrilen İş Makinesinin Operatörü Öldü
KAHRAMANMARAŞ'ta, kar temizleme çalışması yapan operatör Mehmet Yiğit'in kontrolünden çıkan iş makinesi, şarampole devrildi. Kazada Yiğit, hayatını kaybetti. Kahramanmaraş merkeze yılın ilk karı, bu sabah yağdı. Sisin de etkili olduğu kentte kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde ve kuzeydeki ilçelerde yaşamı olumsuz etkiledi. Onikişubat ilçesi Şahinkayası mevkisinde kar temizleme çalışması yapan ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı çalışan operatör Mehmet Yiğit'in kontrolünden çıkan iş makinesi, şarampole devrildi. Kazada Yiğit, yaşamını yitirdi. Kar yağışı nedeniyle Ekinözü'nün yüksek kesimlerindeki 11 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.
Ekinözü - 30.12.2018
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü Dökümü ------------------------------- -Zanlıların asayişten çıkışı -Detay HABER-KAMERA: Dinçer AKBİR/İZMİT(Kocaeli), ============================================= 4)ŞARAMPOLE DEVRİLEN İŞ MAKİNESİNİN OPERATÖRÜ ÖLDÜ KAHRAMANMARAŞ'ta, kar temizleme çalışması yapan operatör Mehmet Yiğit'in kontrolünden çıkan iş makinesi, şarampole devrildi. Kazada Yiğit, hayatını kaybetti.  Kahramanmaraş merkeze yılın ilk karı, bu sabah yağdı. Sisin de etkili olduğu kentte kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde ve kuzeydeki ilçelerde yaşamı olumsuz etkiledi. Onikişubat ilçesi Şahinkayası mevkisinde kar temizleme çalışması yapan ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı çalışan operatör Mehmet Yiğit'in kontrolünden çıkan iş makinesi, şarampole devrildi. Kazada Yiğit, yaşamını yitirdi. Kar yağışı nedeniyle Ekinözü'nün yüksek kesimlerindeki 11 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.
Ekinözü - 12.12.2018
Kahramanmaraş'ta Kar Yağışı
Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin, Göksun, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı.
Ekinözü - 27.11.2018
Kahramanmaraş Kanser Hastası Sözleşmeli Er, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde sözleşmeli er olarak görev yapan Hulusi Demirci, 1 yıl önce operasyon sırasında kayalıklardan düştü. Hakkari Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (GATA) sevk edilen Demirci'nin kemik kanseri olduğu belirlendi. Buradaki tedavisinin ardından memleketine getirilen ve Elbistan Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Hulusi Demirci, hayatını kaybetti. Ölümüyle yakınlarını yasa boğan Hulusi Demirci için öğle vakti Hocazade Camiisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkan vekili Ahmet Tıraş, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, askerler, Hulusi Demirci'nin babası Mevlüt, annesi Sultan, kardeşi Cuma, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ekinözü - 27.11.2018
Kanser Hastası Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı
Törene, Demirci'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, askeri yetkililer, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Ekinözü - 17.11.2018
AK Parti'de Aday Adaylığı Başvuruları
Büyükşehir Belediyesi için 5, Afşin'den 8, Andırın'dan 13, Çağlayancerit'ten 13, Dulkadiroğlu'ndan 9, Ekinözü'nden 14, Elbistan'dan 14, Göksun'dan 5, Nurhak'tan 6, Onikişubat'tan 7, Pazarcık'tan 7 ve Türkoğlu ilçesinden 4 aday adayı partiye başvuru yaptı.
Ekinözü - 06.11.2018
Kahramanmaraş'ta Mantar Zehirlenmesi Şüphesi
Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde topladığı mantarlardan zehirlediği sanılan bir kişi hastanede tedavi altına alındı.
Ekinözü - 18.10.2018
Türk Edebiyatının 'Beyaz Kartal'ı Bahaettin Karakoç, Toprağa Verildi
Pazartesi günü rahatsızlanarak götürüldüğü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kalp damarlarının tıkandığı tespit edilerek tedavi altına alınan ve salı günü tüm müdahalelere rağmen 88 yaşında yaşama veda eden Bahaettin Karakoç'un cenazesi, morgdan alınarak Ulu Camii'ne getirildi. Burada düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Emniyet Müdürü Doğan inci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Karakoç ailesi, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ekinözü - 18.10.2018
Dha Yurt Bülteni-12
1)TÜRK EDEBİYATININ 'BEYAZ KARTAL'I BAHAETTİN KARAKOÇ, TOPRAĞA VERİLDİ TÜRK edebiyatının, 'Dede Korkut' ve 'Beyaz Kartal' olarak anılan şair ve yazarı Bahaettin Karakoç'un cenazesi, Kahramanmaraş'ta düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Pazartesi günü rahatsızlanarak götürüldüğü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kalp damarlarının tıkandığı tespit edilerek tedavi altına alınan ve salı günü tüm müdahalelere rağmen 88 yaşında yaşama veda eden Bahaettin Karakoç'un cenazesi, morgdan alınarak Ulu Camii'ne getirildi. Burada düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Emniyet Müdürü Doğan inci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Karakoç ailesi, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ekinözü - 18.10.2018
Türk Edebiyatının "Beyaz Kartal"I Şiirleriyle Yaşayacak
Şair bir ailenin üç çocuğundan biri olan Bahaettin Karakoç, 1930'da Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu sonradan Ekinözü adıyla ilçe olacak Cela köyünde, ortaokulu da Düziçi ilçesi ile Ankara'daki Hasanoğlan Köy Enstitüsünde tamamlayan Karakoç, ilkokul 3.
Ekinözü - 17.10.2018
Şair-yazar Bahaettin Karakoç Hayatını Kaybetti
BAHAETTİN KARAKOÇ KİMDİR? 1930'da o dönem Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı olan ve Cela olarak anılan Ekinözü'nde dünyaya gelen Bahaettin Karakoç'un ilk şiiri 1942'de Yurt gazetesinde yayınlandı.
Ekinözü - 17.10.2018
Dha Yurt Bülteni 1
BAHAETTİN KARAKOÇ KİMDİR? 1930'da o dönem Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı olan ve Cela olarak anılan Ekinözü'nde dünyaya gelen Bahaettin Karakoç'un ilk şiiri 1942'de Yurt gazetesinde yayınlandı.
Ekinözü - 17.10.2018
Dha Yurt Bülteni - 21
BAHAETTİN KARAKOÇ KİMDİR? 1930'da o dönem Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı olan ve Cela olarak anılan Ekinözü'nde dünyaya gelen Bahaettin Karakoç'un ilk şiiri 1942'de Yurt gazetesinde yayınlandı.
Ekinözü - 17.10.2018
Dha Yurt - Şair-yazar Bahaettin Karakoç Hayatını Kaybetti
BAHAETTİN KARAKOÇ KİMDİR? 1930'da o dönem Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı olan ve Cela olarak anılan Ekinözü'nde dünyaya gelen Bahaettin Karakoç'un ilk şiiri 1942'de Yurt gazetesinde yayınlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ekinözü Haber, Ekinözü Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Ekinözü haber sayfamızda Ekinözü haberleri okuyabilir, Ekinözü son dakika haberleri ve güncel Ekinözü gelişmelerini görebilirsiniz. Kahramanmaraş'ta Yarın 4 İlçede Okullar Tatil.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 12:49:07. #1.14#

title