Eker: "Hububat Primleri Yarından İtibaren Ödenmeye Başlanacak"

Eker: "Hububat Primleri Yarından İtibaren Ödenmeye Başlanacak"

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker Hububat Primleri ile İlgili 17 Aralık'ta Sel Felaketine Maruz Kalan Bölgeler Başta Olmak Üzere Primleri Ödemeye Başladıklarını Anlatırken, Diğerlerinin İse Yarından İtibaren Ödeneceğini, Bu Rakamın da 121 Trilyon Lira Olduğunu Bildirdi.

Eker:

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker hububat primleri ile ilgili 17 Aralık'ta sel felaketine maruz kalan bölgeler başta olmak üzere primleri ödemeye başladıklarını anlatırken, diğerlerinin ise yarından itibaren ödeneceğini, bu rakamın da 121 trilyon lira olduğunu bildirdi.

Genel Kurul'da bakanlığının bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, orman alanlarıyla ilgili hassasiyetlerinin sadece Acaristanbul ile sınırlı olmadığını dile getirirken, bütün ormanlarla ilgili hem anayasanın hem de yasaların verdiği yetkiyi kullanacaklarını söyledi. Pepe, taşocağı, maden ocağı gibi tahsislerin Türkiye'deki tüm orman alanlarının binde 1'i bile olmadığını bildirdi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de kendisine yönelik soruları yanıtlarken, hububat primleri ile ilgili 17 Aralık'ta sel felaketine maruz kalan bölgeler başta olmak üzere primleri ödemeye başladıklarını anlatırken, diğerlerinin ise yarından itibaren ödeneceğini, bu rakamın da 121 trilyon lira olduğunu belirtti.

TBMM Genel Kurulu'nda daha sonra, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı bütçeleri kabul edildi. (ANKA)