Eğlenirken Öğreten Yaz Okulu: 'Greenwood Summer Day Camp'
Haberler » Güncel » Eğlenirken Öğreten Yaz Okulu: 'Greenwood Summer Day Camp' - Haber

Eğlenirken Öğreten Yaz Okulu: 'Greenwood Summer Day Camp'

Yaz okulunda maksimum 8 kişilik gruplar halinde eskrimden golfe, bilimden ekoloji bahçesine farklı etkinlik ve atölyelere katılacak olan çocuklara, anadili İngilizce olan grup koçları liderlik edecek.

Eğlenirken Öğreten Yaz Okulu:  'Greenwood Summer Day Camp'

4-12 yaş arasındaki çocuklara doğanın içinde, keşfetme, eğlenme ve öğrenme imkanı sunan Greenwood Summer Day Camp için hazırlıklar başladı.

'da doğa ile iç içe bir atmosfer sunan Club, 4-12 yaş arasındaki çocukların katılabileceği 'nin en kapsamlı yaz okulunu organize ediyor. Çocuklar, Demirören Şirketler Grubu'na ait Kemer Country Club'ın büyüleyici atmosferinde, doğa içerisinde yapılandırılmış alanlarında, 18 farklı spor, etkinlik ve atölye çalışmalarını keşfediyor ve öğreniyor.

Takım ruhunu ve özgüveni destekleyici Greenwood Summer Day Camp programında çocuklar, maximum 8 kişilik gruplar halinde etkinliklere katılarak kendi öğrenme yollarını seçebiliyorlar. Bunun yanı sıra spor, etkinlik ve atölye çalışmalarını deneyimlerken İngilizce konuşma, anlama becerilerini geliştirme ve dil pratiği yapma fırsatı da buluyorlar. Türkiye'de ilk kez Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ekibi tarafından uygulanan PDT (Personal Development Tool) rehberliğinde çocukların fiziksel ve kişisel gelişimleri de takip ediliyor.

Greenwood'un üye bulunduğu , Kanada ve İngiltere'deki uluslararası kuruluşların daveti üzerine Türkiye'ye gelen, alanında uzman, pedagojik eğitimlerini tamamlamış ve kamp deneyimi olan grup koçları eşliğinde 4-12 yaş arası çocuklar farklı spor, etkinlik ve atölye çalışmalarında eğlenirken öğreniyor.

Çocuklar yaz okulu kapsamında, yüzme, binicilik, golf, tenis, basketbol, doğa sporları (ip parkurları, okçuluk), sportif tırmanış, eskrim, kampçılık, güzel sanatlar, aşçılık, ekoloji bahçesi, drama, bilim atölyesi, ritim atölyesi, dans atölyesi (zumba & afrika), fotoğrafçılık gibi yaş ve seviyelerine uygun içerik ve programlara katılabilecekler. Ayrıca Amerika, Kanada, İngiltere'den gelen ve anadili İngilizce olan grup koçları eşliğinde İngilizceyi öğrenirken, birçok spor ve aktiviteyi de yaşayarak keşfedecekler.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler